Zamknij

Sensacyjna mistrzyni olimpijska kończy karierę. "Mój organizm ma już dość"

14.06.2022 10:39
Monica Puig kończy karierę
fot. JAVIER SORIANO/AFP/EastNews

Monica Puig, sensacyjna mistrzyni olimpijska w tenisie z Rio de Janeiro, z powodu licznych urazów postanowiła zakończyć sportowa karierę. "Po cięzkiej 3-letniej walce z kontuzjami i po czterech operacjach mój organizm ma już dość" - napisała 28-letnia Portorykanka na Facebooku.

Monica Puig sprawiła jedną z największych sensacji w historii igrzysk olimpijskich, przynajmniej jeśli mówimy o tenisie i wywalczyła pierwszy złoty medal dla swojego kraju na najważniejszej sportowej imprezie czterolecia. W finale w Rio de Janeiro pokonała Angelique Kerber 6:4, 4:6, 6:1.

Pochodząca z San Juan tenisistka wygrała też turniej WTA w Strasburgu w 2014 roku oraz dwukrotnie dotarła do finału zawodów tego cyklu. Najwyżej była na 27. miejscu w światowym rankingu. Wiosną 2019 roku była w półfinale w Charleston, a później zaczęły się jej kłopoty ze zdrowiem, które ostatecznie doprowadziły ją do zakończenia kariery w wieku zaledwie 28 lat.

Monica Puig kończy karierę

"Przez 28 lat tenis był nieodłącznym elementem mojego życia. Dał mi jedne z najbardziej ekscytujących i niezapomnianych doświadczeń, o jakie mogłam kiedykolwiek prosić. Ale czasami dobre rzeczy się kończą. Ogłaszam, że przechodzą na emeryturę" - napisała Puig w mediach społecznościowych. "Po ciężkiej 3-letniej walce z kontuzjami i po czterech operacjach mój organizm ma już dość. Ta decyzja nie jest łatwa, ponieważ chciałabym przejść na emeryturę na własnych warunkach, ale czasami życie ma wobec nas inne plany i musimy otworzyć nowe drzwi" - dodała.

Monica Puig będzie teraz pełnić rolę ekspertki stacji ESPN. Zamierza również zająć się szkoleniem młodzieży.

RadioZET.pl/Facebook Monica Puig