Zamknij

Członek partii Putina wściekły na Miedwiediewa. Zarzuca mu zdradę Rosji

09.08.2022 11:13
Daniił Miedwiediew
fot. RODRIGO ARANGUA/AFP/East News

Daniił Miedwiediew w ostatnim czasie został ostro skrytykowany przez Romana Teriuszkowa. Członek partii Władimira Putina zarzuca tenisiście zdradę Rosji, a jego słowa wywołały burzę w kraju.

Tenis pozostaje jednym z niewielu sportów, w którym rosyjscy tenisiści i tenisistki nie zostali objęci żadnymi poważnymi sankcjami. Zawodnicy z tego kraju muszą tylko występować pod neutralną flagą. Władze ATP oraz WTA nie zgadzają się również na objęcia Rosjan sankcjami przez organizatorów poszczególnych turniejów, co dobitnie było widać w tegorocznym Wimbledonie, w którym nie były przyznawane punkty do rankingu.

Występowanie pod neutralną flagą okazało się być problemem dla rosyjskich polityków. Członek partii Jedna Rosja, z której wywodzi się Władimir Putin, ostro skrytykował lidera rankingu ATP Daniiła Miedwiediewa, który triumfował w niedzielę w turnieju w Los Cabos.

Miedwiediew skrytykowany w Rosji

- Gratulacje dla Daniła Miedwiediewa za zasłużone zwycięstwo. jednak ja, jak większość Rosjan, nie oglądałem finału. Po tym, jak zdjął rosyjską flagę na prośbę zachodu, przestał mnie interesować, a także obywateli naszego kraju - napisał na jednym z portali społecznościowych Teriuszkow.

- Nie rozumiem, co znaczy "rosyjski tenisista" Danił Miedwiediew. Jeśli żyje we Francji i ma obywatelstwo nieprzyjaznego kraju, to najpewniej bardziej słusznie byłoby napisać "francuski tenisista rosyjskiego pochodzenia" - zakończył.

Opinia deputowanego rosyjskiej Dumy odbiła się szerokim echem w Rosji. - Niech poseł odpowie za swoje słowa i dostarczy odpowiednie dokumenty. Wtedy pomyślimy. Jego słowa teraz to jedynie pusty świst powietrza. Oskarżanie Daniiła o jakiegoś rodzaju zdradę to po prostu głupota - odpowiedział Jewgienij Kafielnikow, były lider rankingu oraz mistrz olimpijski.

RadioZET.pl