Niespodzianka w US Open. Obrońca tytułu przegrał z Nickiem Kyrgiosem

05.09.2022 08:44

W absolutnym hicie 4. rundy US Open Nick Kyrgios pokonał obrońcę tytułu Daniiła Miedwiediewa. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było czterech setów.

Nick Kyrgios

Nick Kyrgios kontra Daniił Miedwiediew - na to spotkanie wielu fanów tenisa ostrzyło sobie zęby. I rzeczywiście kibice nie zawiedli się, bo w meczu 4. rundy US Open zobaczyliśmy prawdziwy spektakl z udziałem obu tenisistów. Lepszy okazał się Kyrgios, który wygrał 7:6(11), 3:6, 6:3, 6:2.

Od początku pierwszego seta mieliśmy sporo emocji. Pierwsza partia trwała ponad godzinę i musiała rozstrzygnąć się w tie-breaku, gdzie Australijczyk obronił aż trzy setbole i wygrał 13-11.

Kyrgios lepszy od Miedwiediewa w 4. rundzie US Open

W drugim secie Miedwiediew wziął się za odrabianie strat i poszło mu to całkiem sprawnie, ponieważ wygrał drugą partię 6:3. W dalszej części spotkania widzieliśmy jednak przewagę Kyrgiosa. 27-latek zachwycał serwem oraz grą pod siatką. Skutecznie wybijał Rosjanina z rytmu, przez co zdobył on tylko pięć gemów.

Porażka Miedwiediewa w US Open oznacza, że spadnie on z pozycji lidera rankingu ATP. Po nowojorskim turnieju na szczycie klasyfikacji znajdzie się ktoś z trójki: Rafael Nadal, Carlos Alcaraz, Casper Ruud.

Z kolei rozstawiony z numerem 23. Kyrgios w ćwierćfinale ponownie zawalczy na korcie z tenisistą z Rosji. Tym razem będzie to Karen Chaczanow. Będzie to trzeci mecz pomiędzy tymi zawodnikami. Do tej pory każdy z nich ma na swoim koncie po jednym zwycięstwie.