Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Czołowy polski tenisista kończy karierę. Jego decyzję przyspieszyła kontuzja

25.06.2019 13:42
sport

Michał Przysiężny, wieloletni reprezentant Polski w Pucharze Davisa, postanowił zakończyć sportową karierę. Jego decyzja spowodowana jest kontuzją Achillesa, po której nie był w stanie powrócić do formy sprzed lat. Tensista pożegna się z kibicami podczas turnieju w Sopocie (29 lipca - 4 sierpnia).

Michał Przysiężny kończy karierę fot. Gerard/Reporter/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Zdecydowałem się zakończyć karierę, bo po ostatniej operacji Achillesa nie mogłem wrócić do formy sprzed operacji. Próbowałem, przez wiele miesięcy, rehabilitacji różnego rodzaju, ale nie byłem już w stanie grać na poziomie „Top 100”. Jeżdżenie po mniejszych turniejach przestało dawać mi tyle przyjemności, ile bym chciał… Nie jest to na pewno łatwa dla mnie decyzja, ale każdy tenisista będzie musiał ją kiedyś podjąć - tłumaczy Przysiężny.

35-latek otrzymał "dziką kartę" na turniej Sopot Open, dzięki czemu będzie mógł po raz ostatni zaprezentować się polskiej publiczności.

Michał Przysiężny - kariera, osiągnięcia

Michał Przysiężny rozpoczął karierę w 2001 roku. Rok później dotarł do półfinału gry podwójnej juniorskiego French Open. W gronie seniorów, w singlu, nie wiodło mu się już tak dobrze - w Wielkim Szlemie najdalej dotarł do drugiej rundy, nigdy nie wygrał turnieju rangi ATP. Ośmiokrotnie triumfował za to w "challengerach".

Na koncie ma jedno zwycięstwo w grze podwójnej - w 2014 roku wraz z Pierre-Huguesem Herbertem wygrał turniej w Tokio.

Przez 14 lat reprezentował Polskę w Pucharze Davisa. Jego zwycięstwo ze Słowakiem Norbertem Gombosem w 2015 roku pozwoliło biało-czerwonym awansować do Grupy Światowej.

RadioZET.pl/sopotopen.com/KS

Oceń
Tagi