Zamknij

Menedżerka Igi Świątek o zmianie trenera. Pytamy, co będzie dalej

04.12.2021 16:06
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek w sobotę poinformowała o zakończeniu 5-letniej współpracy z trenerem Piotrem Sierzputowskim. Dlaczego zdecydowała się na tę zmianę? Z kim teraz będzie trenować? O komentarz poprosiliśmy Paulę Wolecką, PR manager polskiej tenisistki.

- Po 5 latach współpracy nastąpił naturalny moment, w którym obie strony potrzebują zmiany, aby móc dalej się rozwijać i spotkać na swojej drodze kolejne osoby, z którymi zbudują współpracę na dalsze etapy swoich karier. To naturalne w każdym środowisku pracy, a zwłaszcza w dynamice sportu. Warto poruszać się w ramach faktów. Faktem jest to, że gdy tylko Iga podjęła decyzję - porozmawiała o tym z trenerem, a po ustaleniu z nim warunków zakończenia współpracy od razu poinformowaliśmy media i kibiców - powiedziała nam menedżerka Świątek.

Decyzja o rozstaniu z trenerem była dość zaskakująca, o czym w swoim oświadczeniu wspominała też sama tenisistka, stwierdzając, że "kibice mają prawo pytać, co dalej". Zatem zapytaliśmy.

- W tym momencie Iga ma wszystko, czego potrzebuje do pracy i skupi się na przygotowaniach do kolejnego sezonu. O kolejnych krokach będziemy informować, tak jak wraz z Igą robiliśmy to w przypadku innych decyzji przez cały rok - usłyszeliśmy.

Dowiedzieliśmy się też, że Świątek nie planuje kolejnych zmian w zespole i będzie kontynuować współpracę z pozostałymi członkami swojego sztabu - Maciejem Ryszczukiem i Darią Abramowicz.

Kto nowym trenerem Igi Świątek?

Kto zostanie nowym trenerem naszej zawodniczki? Na ten moment nic nie jest przesądzone. - Gdy zapadną wiążące decyzje, niezwłocznie o tym poinformujemy - zapewniła nas Paula Wolecka.

RadioZET.pl