Matteo Berrettini za mocny. Hubert Hurkacz odpadł w półfinale Wimbledonu

09.07.2021 17:15
Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz przegrał z Matteo Berrettinim 3:6, 0:6, 7:6(3), 4:6 i pożegnał się z Wimbledonem na etapie półfinału. Włoch w meczu o triumf zagra w niedzielę ze zwycięzcą pary Novak Djoković - Denis Szapowałow.

Hubert Hurkacz robił prawdziwą furorę na tegorocznym Wimbledonie. 24-latek w pierwszych trzech rundach nie stracił ani jednego seta i awansując do 1/8 finału ustalił swój życiowy wynik na londyńskim turnieju. Tam zmierzył się z drugą rakietą świata - Daniłem Miedwiediewem, którego pokonał 2:6, 7:6, 3:6, 6:3, 6:3. W czasie gry spotkanie zostało przerwane i przesunięte na kolejny dzień z powodu opadów deszczu. Hurkacz grał jednak jeszcze lepiej, dzięki czemu dotarł do ćwierćfinału Wimbledonu.

W 1/4 finału wrocławianin zmierzył się z legendą tenisa - Rogerem Federerem. Polak pokazał się z kapitalnej strony, wygrywając ze Szwajcarem 6:3, 7:6, 6:0. Szczególnie zaimponował w trzeciej partii, gdzie nie oddał 39-latkowi ani jednego gema.

Berrettini pokonał Hurkacza i zagra w finale Wimbledonu

Do starcia z Berrettinim podchodził więc z ogromnymi nadziejami. Mecz rozpoczął nieźle, długo utrzymywał swój serwis. W pewnym momencie dał się jednak przełamać. To wystarczyło Włochowi, który przez całe spotkanie serwował na bardzo wysokim poziomie. Warto podkreślić, że w czterech setach nie stracił podania ani razu.

Dominacja Berrettiniego widoczna była zwłaszcza w drugiej partii, którą wygrał 6:0. Hurkacz zdołał się jednak podnieść. W trzecim secie nie dał się przełamać ani razu i doprowadził do tie-breaka. W nim wygrał do trzech. Ostatni set miał podobny przebieg do pierwszego. Początek był wyrównany, ale potem Hurkacz stracił serwis. W konsekwencji przegrał seta do czterech i cały mecz 1:3.

Matteo Berrettini w finale turnieju Wielkiego Szlema zagra po raz pierwszy w karierze. Jego rywalem będzie zwycięzca drugiego półfinału, w którym zagrają Novak Djoković i Denis Szapowałow.

Matteo Berrettini - Hubert Hurkacz 6:3, 6:0, 6:7(3), 6:4