Zamknij

Absurd w juniorskim Australian Open. Włoszka zdyskwalifikowana za... [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
25.01.2017 10:30
Marta Vittoria Viviani
fot. Twitter

Niezrozumiała decyzja w juniorskim Australian Open. 17-letnia Włoszka Maria Vittoria Viviani została zdyskwalifikowana za trafienie piłką jednego z chłopców do ich podawania.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Cała sytuacja wyglądała absurdalnie. Nastolatka przegrała pierwszego seta z Chinką Xin Yu Wang 2:6 i ze złości uderzyła w piłkę. Ta trafiła w chłopca do ich podawania w klatkę piersiową - Włoszka nie celowała, bo stała do niego tyłem, uderzyła lekko i natychmiast przeprosiła, ale supervisor i tak podjął decyzję o dyskwalifikacji 17-latki.

Zobacz także

- Uderzyłam piłkę lekko, a chłopcu nic się nie stało - tłumaczyła zapłakana Viviani. Swoją podopieczną w obronę wzięła także trenerka Maria Elena Camerin.

- Viviani płakała wiele godzin. Decyzja jest absurdalna, nigdy czegoś takiego nie widziałam. Przyjechałyśmy tu aż z Włoch, taka podróż to duży wydatek, w dodatku przygotowywałyśmy się miesiącami, a teraz ma nie grać przez taką głupotę? Wszystko jest bardzo smutne, bo to taka miła dziewczyna - powiedziała.

- Starałam się przemówić do sędziego. Byłabym pierwszą, która opowiadałaby się za wyrzuceniem jej z turnieju, ale nie w tym przypadku, gdy piłka leciała wolno. To było nic - dodała Camerin.

Wyobrażacie sobie, że przez coś takiego z turnieju wielkoszlemowego odpada Roger Federer, Andy Murray, Serena Williams czy Agnieszka Radwańska? Absurd.

RadioZET.pl/TVN24/KS