WTA: Wszyscy chcą Szarapowej. Kolejna "dzika karta"

08.02.2017 19:00

Wracająca po 15-miesięcznej dyskwalifikacji za doping rosyjska tenisistka Maria Szarapowa otrzymała "dziką kartę" od organizatorów majowego turnieju WTA w Madrycie. 29-letnia zawodniczka wcześniej weźmie udział w imprezie w Stuttgarcie pod koniec kwietnia.

Maria Szarapowa fot. Twitter/Mutua Madrid Open
Zagłosuj

Czy Maria Szarapowa wróci jeszcze do TOP 10 rankingu WTA?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Szarapowa zwróciła się do nas, abyśmy ją zaprosili. Jest jedną z najlepszych tenisistek ostatnich 15 lat, a także zwyciężczynią naszego turnieju w przeszłości [2014 - przyp. red.]. Zawsze grała tu dobrze i jestem przekonany, że wróci na korty zmotywowana - powiedział dyrektor imprezy w Madrycie Manolo Santana.

Szarapowa miała pozytywny wynik testu dopingowego na obecność w organizmie meldonium. Próbkę pobrano od niej podczas ubiegłorocznej edycji wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Rosjanka została zdyskwalifikowana przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) na dwa lata, a w wyniku odwołania do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) karę skrócono o dziewięć miesięcy. Do gry może wrócić 26 kwietnia, tydzień po 30. urodzinach.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń