Kolejny prezent dla Szarapowej. Rosjanka zagra w US Open

Krzysztof Sobczak
16.08.2017 14:00
Maria Szarapowa
fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Maria Szarapowa otrzymała "dziką kartę" do turnieju US Open - potwierdzili organizatorzy wielkoszlemowej imprezy w Nowym Jorku. Rosyjska tenisistka, która do kwietnia była zawieszona za doping, w ostatnich tygodniach zmaga się z kontuzją ramienia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Tegoroczna edycja nowojorskiej imprezy rozpocznie się 28 sierpnia, a zakończy 10 września.

Zobacz także

30-letnia Szarapowa, pięciokrotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych (US Open wygrała w 2006 roku) i była liderka światowej listy, zajmuje obecnie 148. miejsce w rankingu WTA.

W styczniu ubiegłego roku w jej organizmie wykryto niedozwolony środek meldonium. Po 15-miesięcznym zawieszeniu Szarapowa wróciła w kwietniu do rywalizacji. Otrzymała "dzikie karty" od organizatorów imprez w Stuttgarcie (dotarła do półfinału), Madrycie (odpadła w drugiej rundzie) i Rzymie (krecz w drugiej rundzie). Na taki ruch nie zdecydowali się organizatorzy wielkoszlemowego French Open w Paryżu, a wcześniejsze wyniki tenisistki nie wystarczyły, by zapewniła sobie miejsce w kwalifikacjach.

Później z powodu kontuzji uda całkowicie zrezygnowała z gry na kortach trawiastych. To wykluczyło jej start m.in. w wielkoszlemowym Wimbledonie, w którym musiałaby przebijać się przez eliminacje.

Na początku sierpnia Szarapowa wycofała się przed drugą rundą turnieju w Stanford. Rosjanka narzekała na ból lewego ramienia. Z tego powodu, mając również na uwadze zbliżający się US Open, nie wystąpiła też w imprezie w Toronto oraz w rozpoczętym w poniedziałek turnieju w Cincinnati.

RadioZET.pl/PAP/KS