Zamknij

Szarapowa opowiedziała o przymusowej przerwie: "Będę silniejsza"

Krzysztof Sobczak
02.02.2017 16:22
Maria Szarapowa
fot. PAP/EPA

Maria Szarapowa, która pod koniec kwietnia wróci do gry po 15-miesięcznym zawieszeniu za doping, przymusową przerwę wykorzystała m.in. na podróże, czytanie, pisanie biografii oraz odpoczynek. - Będę teraz silniejsza - zapewniła słynna rosyjska tenisistka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Ta przerwa bardzo mnie wzmocniła. Wcześniej nie potrafiłam sobie wyobrazić, jak zorganizować sobie tyle czasu. Miałam 12 miesięcy, by pomyśleć, poczytać, itp. - zaznaczyła w wywiadzie udzielonym rosyjskiej telewizji Szarapowa.

Zobacz także

Jak dodała, wiele czasu poświęciła na podróże.

- Wakacje spędziłam w Chorwacji, co było świetne. Nowy Rok przywitałam na Hawajach i miałam prawdziwą imprezę. Nigdy wcześniej nie byłam w Londynie jako turystka. Gdy brałam udział w Wimbledonie, to nie miałam wcześniej okazji zobaczyć wiele w mieście - relacjonowała 29-letnia zawodniczka.

Ostatnim meczem, jaki rozegrała przez zawieszeniem, był przegrany ćwierćfinał ubiegłorocznego Australian Open. Podczas tej imprezy przeprowadzono u niej test antydopingowy, który potwierdził stosowanie przez nią zakazanego od początku ubiegłego roku meldonium.

Triumfatorka pięciu turniejów wielkoszlemowych w singlu pierwotnie została zawieszona na dwa lata, ale Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) skrócił dyskwalifikację do 15 miesięcy.

Przymusowy rozbrat z tenisem Szarapowa wykorzystała także m.in. na edukację - uczęszczała na wykłady w prestiżowej szkole biznesu na słynnym Harvardzie.

- Napisałam też książkę autobiograficzną, która zostanie wydana jesienią. Najpierw w języku angielskim, a następnie w rosyjskim - podkreśliła.

Próbowała sił także w innych sportach. - Boksowałam nieco, bo chciałam utrzymać kondycję. To było świetne, bo mogłam sobie wyobrażać, że naprzeciw mnie stoją niektóre osoby, którym chciałabym przywalić - przyznała.

Pierwszym turniejem po powrocie Szarapowej będzie rozpoczynająca się 26 kwietnia impreza WTA w Stuttgarcie.

RadioZET.pl/PAP/an/sab/KS