Maria Szarapowa nie zagra we French Open! Rosjanka bez "dzikiej karty"

16.05.2017 19:29
sport

Organizatorzy wielkoszlemowego French Open ogłosili, że Maria Szarapowa nie otrzyma "dzikiem karty" ani na turniej, ani nawet na eliminacje do zawodów! To zaskakująca decyzja biorąc pod uwagę wcześniejsze działania względem "Maszy".

Maria Szarapowa fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po powrocie do gry po 15-miesięcznej dyskwalifikacji spowodowanej wpadką dopingową Rosjanka otrzymała "dzikie karty" na zmagania w Stuttgarcie, Madrycie i Rzymie.

Wszystko wskazywało na to, że podobnie postąpią organizatorzy French Open. Przed kilkoma tygodniami BBC donosiło, że Francuzi - chcąc nieco złagodzić krytykę pod ich adresem - przyznają Szarapowej "dziką kartę" tylko na eliminacje. We wtorek okazało się, że "Masza" w ogóle nie będzie mieć szansy na występ na kortach Rolanda Garrosa!

- Dziką kartę można przyznać tenisistce, która powraca po kontuzji, ale nie takiej, która wraca po wpadce dopingowej - zaznaczył prezydent Francuskiej Federacji Tenisowej, Bernard Guidicelli. Przyznał, iż zdaje sobie sprawę, że kibice, sponsorzy oraz stacje telewizyjne będą rozczarowani jego decyzją, ale nie mógł postąpić inaczej.

Maria Szarapowa zajmuje obecnie 211. miejsce w rankingu WTA. W przeszłości dwukrotnie wygrywała French Open (2012, 2014), W finale wystąpiła również w 2013 roku, ale przegrała z Sereną Williams.

RadioZET.pl/FFT/WTA/Twitter/KS

Oceń