Zamknij

Marek Furjan w Radiu ZET: "Sakkari skradła show. Nie poznawałem Igi"

09.06.2021 21:00
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

- Musimy wyjść na moment poza te polskie wątki podczas Rolanda Garrosa. Maria Sakkari skradła dzisiejsze show. Greczynka była bardzo mocna i nie przestraszyła się ewentualnego pokonania urzędującej triumfatorki French Open - tak dzisiejszy mecz Igi Świątek skomentował w Radiu ZET komentator tenisa Marek Furjan. Jak przyznał, podczas dzisiejszego ćwierćfinału nie poznawał naszej tenisistki

  • Marek Furjan rozmawiał z Damianem Michałowskim w "Gościu Radia ZET"
  • Komentator ocenił przegrany przez Igę Świątek z Marią Sakkari ćwierćfinał French Open 2021
  • Mówił, że "nie poznawał polskiej tenisistki", ale widać po niej było, że miała problemy zdrowotne

- Żeby dobrze ocenić dzisiejszy występ Igi Świątek, musimy być mądrzejsi o informacje dotyczące jej stanu zdrowia. Nasza tenisistka w drugim secie poprosiła o interwencję lekarską - przyznał Gość Radia ZET. Marek Furjan zauważył, że problemy Igi Świątek były widoczne. - Nie była tak szybka i pozytywnie nastawiona. Sakkari wywierała na nią presję silnym serwisem. W poprzednich meczach nasza tenisistka dawała sobie radę i dominowała. Dzisiaj tego zabrakło - dodał.

Komentator tenisa podkreślił, że nie możemy zapominać o dobrej dyspozycji Igi Świątek i Magdy Linette podczas meczów deblowych. - Zainteresowanie występami Igi Świątek zdecydowanie podniosło oglądalność również meczów deblowych. W tym tygodniu śledziło go średnio ponad 300 tysięcy osób - zdradził Marek Furjan. Jego zdaniem warto docenić dobrą dyspozycję Magdy Linette. - Nasza tenisistka ograła liderkę WTA Ashleigh Barty, a w deblu dotarła do półfinału. Mam nadzieję, że dobre występy podczas Rolanda Garrosa sprawią, że Magda będzie bardziej pewna siebie - dodał.

French Open 2021: Furjan o faworytce

Damian Michałowski zapytał również Marka Furjana, kto w tym roku wygra French Open. - Nie ma osoby, która przewidziałaby tegoroczną triumfatorkę Rolanda Garrosa. Jednak w finale widzę Marię Sakkari z Anastasiją Pawliuczenkową. Moim zdaniem w tym roku wygra właśnie Greczynka - stwierdził Gość Radia ZET.

Pytany przez Damiana Michałowskiego o tzw. “bezkrólewie w kobiecym tenisie”, odpowiada: - Teraz nie ma tak licznej grupy dobrych tenisistek, w porównaniu do okresu, kiedy królową była Serena Williams. Jestem przekonany, że mogę wymienić kilka nazwisk, które będą stanowiły o sile kobiecego tenisa przez najbliższe kilka lat. Będą to Ashleigh Barty, Aryna Sabalenka, Bianca Andreescu i na pewno Iga Świątek.

Iga Świątek skomentowała mecz z Sakkari. Przegrała przez kontuzję?

Po meczu mistrzyni French Open 2020 odniosła się do sytuacji na korcie. Potwierdziła, że miała problemy zdrowotne, ale jednocześnie zapewniła, że nie jest to uraz. - Mam wrażenie, że trochę przesadnie odczytałam sygnały, które dostawałam od swojego ciała. Nie do końca zregenerowałam się po wczoraj, a nieprzespanie nocy sprawiło, że byłam czuła na to, co się dzieje. Przerwa medyczna się przydała, czułam większą pewność, gdy miałam zabandażowaną nogę, ale myślę, że z nią jest wszystko w porządku i po odpowiednim czasie regeneracji i odpoczynku nic się nie wydarzy. Nie nazwałabym tego nawet kontuzją. Po prostu czułam ból podczas meczu i może gdybym była bardziej świeża, to bym nie wzięła tej przerwy, ale pomyślałam, że przy takim bólu mimo wszystko lepiej się jakoś zabezpieczyć - mówiła Polka.

Maria Sakkari w półfinale French Open 2021 zagra z Barborą Krejcikovą. Ten mecz w czwartek.

RadioZET.pl