Marcin Matkowski zakończył karierę

04.10.2019 13:30
Marcin Matkowski
fot. Piotr Matusewicz/East News

Marcin Matkowski pożegnał się z zawodowym tenisem. Jeden z najlepszych Polaków w historii tej dyscypliny o zakończeniu kariery poinformował w mediach społecznościowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Marcin Matkowski razem z Mariuszem Fyrstenbergiem przez wiele lat tworzyli najlepszy duet w historii polskiego tenisa. Jednym z największych sukcesów pary jest udział w finale US Open w 2011 roku, dotarcie do półfinału Australian Open 2006 i ćwierćfinału Rolanda Garrosa 2010. Na swoim koncie mają łącznie 15 wygranych turniejów ATP.

Mimo że Matkowski zakończył profesjonalną karierę, nie rozstaje się z tenisem na dobre. Razem z byłym trenerem Agnieszki Radwańskiej, Tomaszem Wiktorowskim będzie prowadził fundację JW. Tennis Support Foundation, której głównym zadaniem będzie wspieranie młodych zawodników.

38-latek o swojej decyzji poinformował na Facebooku.

- Mecz Davis Cup z Grecją był moim pożegnalnym występem na kortach, tym samym moja 20-letnia przygoda z zawodowym tenisem dobiegła końca. Cieszę się bardzo, że mój ostatni mecz pomógł polskiej reprezentacji w awansie do wyższej grupy Davis Cup i przy okazji skończyłem mecz asem. Chciałem, aby zakończenie mojej kariery było w koszulce z Orzełkiem na piersi, ponieważ gra dla Polski zawsze była dla mnie priorytetem – napisał.

- W zawodowym tenisie osiągnąłem wiele rzeczy, o których marzyłem, niektórych celów nie udało mi się zrealizować. Gdyby ktoś 20 lat temu zaproponował mi taką karierę, to wziąłbym ją w ciemno i bez żadnego zawahania – dodał.

RadioZET.pl/sport.pl