Zamknij

Mama Świątek szczerze o relacji z córką. "Gratuluję jej przez maila"

Maciej Walasek
27.05.2022 16:21
Iga Świątek
fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Mama Igi Świątek w najnowszej rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty uchyliła rąbka tajemnicy o tym, jak wyglądają jej relacje z córką. - Kontakt jest mocno ograniczony - mówi.

Iga Świątek miażdży konkurencję w sezonie 2022. Polka na początku kwietnia została liderką światowego rankingu i na French Open kontynuuje niesamowitą passę, mając na razie 30. zwycięskich meczów za sobą. W przeszłości tenisistka z Raszyna przyznała, że jest introwertyczką, ale jej mama, Dorota jest innego zdania.

- Iga to "sceniczne zwierzę". Potrzebuje ludzi, interakcji, bodźców, one ją nakręcają. Jako dziecko na każdym kroku lubiła się sprawdzać. [...] Była żywiołowa, spontaniczna, bardzo wesoła i komunikatywna. Szybko nawiązywała kontakty z rówieśnikami. Szukała wyzwań. To ją zaprowadziło na szczyt - zaczęła w rozmowie z serwisem WP Sportowe Fakty.

Mama Świątek nie ukrywa, że jest dumna z dotychczasowych osiągnięć córki, zaznaczając, że w drodze na szczyt trzeba było stanowić "rodzinę zadaniową". Jednak sukces to nie tylko sława. Kobieta nie ukrywa, że w związku z wielką karierą Igi, jej kontakt z córką jest mocno utrudniony. Nie chodzi tylko o koncentrowanie się na grze, ale na kwestii rodzinnej, ale tego tematu Dorota Świątek nie chciała poruszać.

Mama Świątek o relacjach z córką: Kontakt jest ograniczony

- Nie czuję, żebym wycofała się na własne życzenie z jej życia sportowego. Żeby kogoś wspierać nie trzeba być fizycznie przy nim. Byłam mamą wielozadaniową i faktycznie dużo czasu stałam z boku... fotela stomatologicznego, aby zapewnić obu córkom wszechstronny rozwój osobisty - wyjaśniła.

- Zawsze gratulują córce wygranych tytułów, najczęściej drogą mailową. Natomiast kontakt jest mocno ograniczony. Iga często przebywa za granicą, ma bardzo napięty terminarz i wiele obowiązków. [...] Poza odległością i napiętym grafikiem na nasze relacje wpływają też czynniki rodzinne, ale nie chciałabym zgłębiać tematu. Tu postawmy kropkę - dodała.

W trzeciej rundzie na kortach Rolanda Garrosa Iga Świątek zagra z Danką Kovinic. Relacja z meczu na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl