Zamknij

Kolejny Polak w Australian Open. Jest pewny miejsca w głównej drabince

10.01.2022 09:37
Kamil Majchrzak
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Kamil Majchrzak znalazł się w głównej drabince Australian Open 2022 na tydzień przed startem Wielkiego Szlema. Polski tenisista zajmie miejsce innego zawodnika, który otrzymał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19.

Kamil Majchrzak znajdował się na pierwszym miejscu listy rezerwowej. Na tydzień przed inauguracją Australian Open 2022 zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego skorzystał na nieszczęściu innego tenisisty, który otrzymał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Jeszcze do wczoraj Polak zajmował 117. miejsce w rankingu ATP, dzięki czemu miał prawo wziąć udział w kwalifikacjach do Wielkiego Szlema. 25-latek od początku stycznia prezentuje dobrą formę, wygrywając wszystkie trzy mecze, w czasie grupowych zmagań na ATP Cup.

Jedyną szansą zawodnika, który w czwartek będzie obchodził 26. urodziny, było dostanie się do głównej drabinki AO 2022 z listy rezerwowych. Tak też się stało po wycofaniu się Amerykanina Jensona Brooksby’ego.

- Nie ukrywam, że zerkałem na to, co się dzieje z Novakiem Djokoviciem (po przylocie do Australii cofnięto mu wizę i wciąż grozi mu deportacja - przyp.red.), no i sprawdzałem, czy ktoś inny się nie wycofał z różnych powodów. Mój menedżer dopytywał się o to już od piątku u organizatorów turnieju. No ale teraz już dla mnie nieistotne. Ważne, że udało się zakwalifikować do głównej drabinki, co w mojej pechowej sytuacji jest dość szczęśliwym rozwiązaniem - przyznał Majchrzak cytowany przez Polski Związek Tenisowy.

Kamil Majchrzak w Australian Open 2022

Kamil Majchrzak w swojej karierze w Australian Open grał już trzykrotnie: kolejno w 2019, 2020 i 2021 roku. W sezonie 2019 i 2021 przegrał mecze otwarcia, a dwa lata temu z turnieju wyeliminowała go kontuzja, której doznał w ATP Cup.

Z Polaków pewni miejsca w zasadniczej części Australian Open są jak na razie poza Majchrzakiem: Iga Świątek, Hubert Hurkacz, Magda Linette i Magdalena Fręch. Do eliminacji zgłosili się jeszcze: Katarzyna Kawa, Urszula Radwańska i Kacper Żuk.

RadioZET.pl/PAP