Polski duet w kolejnej rundzie debla. Odwrócili losy przerywanego meczu

01.07.2022 18:25
Majchrzak i Zieliński w drugiej rundzie debla. Odwrócili losy przerywanego meczu

Kamil Majchrzak i Jan Zieliński po pięciosetowym meczu pokonali serbski debel Laslo Djere/ Dusan Lajovic (5:7, 5:7, 7:5, 6:3, 6:4). Mecz został rozpoczęty w czwartek, a dokończony dopiero w piątek po południu. Przerwano go bowiem z powodu deszczu.

Kamil Majchrzak i Jan Zieliński ulegli w pierwszym secie 5:7, a w drugim, tuż przed przerwą spowodowaną deszczem, przegrywali 0:2. Po wznowieniu gry Majchrzak i Zieliński przegrali seta 5:7, ale w kolejnych trzech byli już lepsi. Nasi debliści pokonali duet Đere/ Lajović 7:5, 6:3 i 6:4 i zagrają w drugiej rundzie debla na Wimbledonie. Rywalami Polaków będzie para Denis Kudla/Jack Sock.

Kamil Majchrzak na Wimbledonie gra już wyłącznie w deblu. Polski tenisista w ten poniedziałek przegrał z Australijczykiem Thanasim Kokkinakisem 6:7 (5-7), 2:6, 5:7. Godzinę przed Majchrzakiem odpadł rozstawiony z numerem siódmym Hubert Hurkacz. W singlu mężczyzn nie ma już żadnego Polaka.

Jeszcze w piątek dowiemy się, czy w II rundzie debla zagra drugi polski duet. Od godz. 18 trwa bowiem mecz, w którym Łukasz Kubot i Szymon Walkow mierzą się z Chorwatem Ivanem Dodigiem i Amerykaninem Austinem Krajickiem.