Wimbledon: Kamil Majchrzak podzielił los Igi Świątek

01.07.2019 18:27
Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak (108. ATP) przegrał z Fernando Verdasco (37. ATP) 4:6, 4:6, 4:6 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu i tym samym podzielił los Igi Świątek, która wcześniej uległa Wiktorii Golubic. Dla Polaka był to debiut w głównej drabince londyńskiej imprezy.

23-letni piotrkowianin miał już za sobą trzy spotkania na wimbledońskiej trawie, bo musiał przejść kwalifikacje, aby zagrać w turnieju. W premierowej rundzie los przydzielił mu doświadczonego, 35-letniego Fernando Verdasco. Hiszpan w 2009 roku dotarł do półfinału Australian Open, ale w Londynie nigdy nie radził sobie zbyt dobrze - najdalej doszedł do trzeciego etapu rozgrywek.

Wimbledon 2019: Majchrzak przegrał z Verdasco

Majchrzak dość nerwowo podszedł do tej rywalizacji i już na początku dwukrotnie stracił swoje podanie. Później na chwilę odzyskał rezon, ale nie wystarczyło to do odrobienia strat. W drugim secie Hiszpanowi wystarczyło jedno przełamanie. Polak długimi fragmentami nie radził sobie z przyjęciem rotacyjnego serwisu rywala i returnował po autach.

W trzeciej partii reprezentant biało-czerwonych prezentował się najlepiej, grał najrówniej, ale w siódmym gemie, na przewagi, znów dał sobie odebrać serwis. To przesądziło o porażce Majchrzaka w trzech setach 4:6, 4:6, 4:6.

W drugiej rundzie Fernando Verdasco zmierzy się z lepszym z pary Kyle Edmund - Jaume Munar.

We wtorek mecz 1. rundy Wimbledonu rozegra Magda Linette (75. WTA), a jej rywalką będzie 144. rakieta świata Rosjanka Anna Kalinska.