Kamil Majchrzak postawił się finaliście Wimbledonu. Kyrgios miał spore problemy

06.10.2022 10:39

Kamil Majchrzak przegrał z Nickiem Kyrgiosem w drugiej rundzie turnieju ATP w Tokio. Polak wygrał z Australijczykiem pierwszego seta, ale w kolejnych finalista Wimbledonu był już zdecydowanie lepszy.

Majchrzak - Kyrgios : WYNIK. Polak postawił się finaliście Wimbledonu

Kamil Majchrzak (121. miejsce w rankingu ATP) już na początku pierwszego seta przełamał rywala. Polak doprowadził do stanu 15:40 i przy drugim break poincie odebrał Kyrgiosowi (20. ATP) podanie. W kolejnych wymianach Kamil utrzymał wysokie tempo i ostatecznie wygrał pierwszego seta 6:3.

W drugim secie Kyrgios wszedł na wyższy poziom jeśli chodzi o serwisy. Dwa ze swoich podań wygrał wysoko – do zera i do 15. Jeśli chodzi o poziom taktyczny i techniczny Polak nie odstawał – kilka razy popisywał się efektownymi zagraniami: zza linii końcowej, a także przy siatce. Przy stanie 3:2 Kyrgios przełamał Kamila, wygrywając gema do 15. Kolejny dwa punkty także padły łupem Australijczyka, który najpierw wygrał „do zera”, a potem po raz kolejny przełamał Polaka.

Kamil Majchrzak stracił podanie także w trzecim secie, przy stanie 1:0. Nick Kyrgios utrzymywał poziom i pewnie wygrywał swoje gemy serwisowe – przy stanie 2:0 i 3:1. Polski tenisista przy własnym podaniu był jeszcze w stanie nawiązać rywalizację z Australijczykiem, ale 20. tenisista rankingu nie oddał wypracowanej wcześniej przewagi i wygrał seta 6:2.

W kolejnym meczu w Tokio Nick Kyrgios zagra ze zwycięzcą spotkania Fritz - Moriya. Australijczyk w tym sezonie wystąpił w 13 turniejach. W 9, w tym na Wimbledonie, dotarł co najmniej do ćwierćfinału.