Kamil Majchrzak dołączył do Hurkacza. Porażka Polaka w 1. rundzie Wimbledonu

27.06.2022 19:27

Kamil Majchrzak przegrał z Thanasim Kokkinakisem 6:7 (5-7), 2:6, 5:7 w meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu i tym samym pożegnał się z turniejem. W drugiej rundzie Australijczyk zmierzy się ze słynnym Serbem Novakiem Djokovicem.

Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak odpadł w pierwszej rundzie Wimbledonu. Polski tenisista przegrał w poniedziałek z Australijczykiem Thanasim Kokkinakisem 6:7 (5-7), 2:6, 5:7. Godzinę wcześniej odpadł rozstawiony z numerem siódmym Hubert Hurkacz i w singlu mężczyzn nie ma już żadnego Polaka.

W światowym rankingu Majchrzak zajmuje 91. miejsce, natomiast Kokkinakis 79. Poprzednio 26-latkowie grali ze sobą cztery lata temu w kwalifikacjach Wimbledonu i wówczas górą także był Australijczyk.

Majchrzak dołączył do Hurkacza i pożegnał się z Wimbledonem

W pierwszym secie zarówno Polak, jak i Australijczyk świetnie serwowali, dlatego potrzebny był tie-break. Majchrzak prowadził w nim 5-3, po czym stracił cztery kolejne punkty i w efekcie set padł łupem Kokkinakisa.

Australijczyk złapał rytm i w pół godziny wygrał także kolejną partię. Początek trzeciej dawał nadzieję na odwrócenie losów meczu, gdy Majchrzak objął prowadzenie 2:1 po przełamaniu rywala, jednak później na korcie zdecydowanie lepszy był Kokkinakis, który zakończył spotkanie w dwie i pół godziny. Do drugiej rundy Wimbledonu awansował po raz pierwszy w karierze.

Kolejnym rywalem Australijczyka będzie słynny Novak Djokovic. Broniący tytułu i rozstawiony z numerem jeden Serb pokonał w poniedziałek Kwona Soon-Woo z Korei Południowej 6:3, 3:6, 6:3, 6:4.

Hurkacz przegrał natomiast z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną 6:7 (4-7), 4:6, 7:5, 6:2, 6:7 (8-10).

Majchrzak - Kokkinakis: Wynik meczu 1. rundy Wimbledonu

Wynik meczu 1. rundy:

• Thanasi Kokkinakis (Australia) - Kamil Majchrzak (Polska, 7) 7:6 (7-5), 6:2, 7:5.