Zamknij

Maja Chwalińska w drugiej rundzie WTA w Warszawie. Nie dała szans rywalce

Maciej Walasek
25.07.2022 20:48
Maja Chwalińska
fot. PAP

Maja Chwalińska pokonała w poniedziałek Hiszpankę Rebeką Masarovą 7:5, 6:2 w pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA 250 w Warszawie. Z rywalizacją w deblu pożegnały się Anna Hertel i Martyna Kubka, które przegrały 3:6, 2:6 z Andreą Gamiz i Laurą Pigossi.

Jeszcze przed rozpoczęciem WTA w Warszawie doszło do sporych zmian w drabince. Z powodu kontuzji w ostatniej chwili wycofała się reprezentantka Kazachstanu Julia Putincewa, a później także Rumunka Irina Begu.

Maja Chwalińska, która gra znalazła się w imprezie dzięki dzikiej karcie, została pierwszą Polką, która rozpoczęła tegoroczną rywalizację w grze pojedynczej. Pierwszy meczzu z Rebeką Masarovą był wyrównany, ale ostatecznie górą była Polka, która triumfowała 7:5.

Maja Chwalińska w drugiej rundzie WTA w Warszawie

Drugą partię Polka rozpoczęła od prowadzenia 4:0. Hiszpanka zdołała odpowiedzieć jedynie dwoma wygranymi gemami. W drugiej rundzie Chwalińska zmierzy się z wygraną starcia Petra Martic - Weronika Falkowska.

Świątek - Fręch: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz w Warszawie?

W singlu najwyżej rozstawiona jest Iga Świątek, która we wtorek zagra z Magdaleną Fręch. Również we wtorek Kubka zmierzy się z Włoszką Elisabettą Cocciaretto, a Falkowska z Chorwatką Martic (nr 8.).

W poniedziałek rozpoczęła się także rywalizacja w deblu. W pierwszej rundzie odpadły Kubka oraz Hertel. We wtorek zmagania rozpoczną pozostałe polskie duety Alicja Rosolska i Katarzyna Kawa oraz Zuzanna Bednarz i Weronika Ewald, a także Paula Kania-Choduń w parze z Czeszką Renatą Voracovą oraz Maja Chwalińska również z Czeszką Jesiką Maleckovą.

Maja Chwalińska - Rebeka Masarova 7:5, 6:2.

RadioZET.pl/PAP