Zamknij

Magdalena Fręch zakażona koronawirusem. Polka nie zagra w el. Australian Open

09.01.2021 15:08
Magdalena Fręch zakażona koronawirusem
fot. Michal Dubiel/REPORTER/EastNews

Magdalena Fręch z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa nie wystąpi w rozpoczynających się w niedzielę 10 stycznia kwalifikacjach do pierwszego w tym sezonie turnieju wielkoszlemowego - Australian Open. "Chce mi się wyć" - napisała mistrzyni Polski na Instagramie.

  • Magdalena Fręch uzyskała pozytywny wynik na koronawirusa
  • Z tego powodu mistrzyni Polski nie wystąpi w eliminacjach Australian Open w Dubaju
  • Polskę w kwalifikacjach będą reprezentować dwie inne tenisistki - Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska

Magdalena Fręch (156. WTA) miała być jedną z trzech polskich tenisistek - obok Katarzyny Kawy i Mai Chwalińskiej - które wezmą udział w eliminacjach Australian Open. Z powodu pandemii COVID-10 kwalifikacje nie odbędą się w Melbourne, lecz w Dubaju, ale niestety 23-letnią łodziankę z udziału w tej imprezie wykluczył właśnie koronawirus.

"Niestety rok 2021 nie zaczął się dla mnie najlepiej. Z powodu pozytywnego testu na COVID nie zostałam dopuszczona do eliminacji Australian Open. Przebywam na obowiązkowej kwarantannie. Czuję się dobrze, chce mi się wyć" - napisała Fręch na Instagramie.

Australian Open bez Magdaleny Fręch

Udział w Australian Open zapewniony mają dwie polskie zawodniczki - zajmująca obecnie 17. miejsce w rankingu WTA, mistrzyni French Open 2020 Iga Świątek oraz plasująca się na 40. pozycji Magda Linette.

Katarzyna Kawa (113. WTA) w turnieju eliminacyjnym AO w Dubaju zmierzy się na początek z Amerykanką Whitney Osuigwe (161. WTA), natomiast Maja Chwalińska (222. WTA) zagra z Chinką Yue Yuan (230. WTA).

RadioZET.pl