Zamknij

Magda Linette dołączyła do Igi Świątek. Dwie Polki zagrają w Madrycie

23.04.2021 13:08
Magda Linette wystąpi w turnieju WTA w Madrycie
fot. CLIVE BRUNSKILL/Getty AFP/East News

Magda Linette dołączyła do Igi Świątek i podobnie jak najlepsza polska tenisistka wystąpi w turnieju głównym WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Poznanianka skorzystała na wycofaniu się z imprezy dwóch innych zawodniczek.

  • Magda Linette wystąpi w turnieju WTA 1000 w Madrycie
  • Polska tenisistka skorzystała na absencji Danielle Collins i Donny Vekić
  • W imprezie weźmie udział także Iga Świątek

Magda Linette (51. WTA) nie przyjechała do Bytomia na spotkanie Polska - Brazylia w Pucharze Billie Jean King, by nie nadwyrężać operowanego w styczniu kolana i aby lepiej przygotować się do sezonu na kortach ziemnych. Po porażce w pierwszej rundzie turnieju w Charleston z Marią Camilą Osorio Serrano odpoczęła i z nową energią przystąpi do imprezy w Madrycie.

Jej występ wcale nie był pewny, bo znajdowała się na liście rezerwowej i musiałaby grać eliminacje. Tych jednak uniknęła ze względu na wycofanie się dwóch innych zawodniczek - Amerykanki Danielle Collins i Chorwatki Donny Vekić. Na absencji tych tenisistek skorzystała nie tylko poznanianka, ale także Sloane Stephens.

Magda Linette zagra w Madrycie

Będzie to pierwszy występ Magdy Linette w głównej drabince. Wcześniej, w latach 2017-2019, nie udało jej się przebrnąć kwalifikacji.

W Madrycie zagrają zatem dwie reprezentantki Polski. Pewny udział w zawodach miała sklasyfikowana na 16. pozycji rankingu WTA Iga Świątek. Dla 19-latki z Raszyna będzie to drugie podejście do tego turnieju - pierwsze w 2019 roku zakończyła na eliminacjach.

Turniej WTA w Madrycie rozpocznie się 29 kwietnia.

RadioZET.pl