Magda Linette w 3. rundzie French Open po kreczu Ashleigh Barty

03.06.2021 12:57
Magda Linette - Ashleigh Barty

Magda Linette w trzeciej rundzie French Open. Polka prowadziła 1:0 w meczu z Ashleigh Barty. Na początku drugiej partii rywalka 29-latki skreczowała przy stanie 2:2.

Magda Linette świetnie weszła w mecz, wygrywając pierwszego gema. W kolejnym Barty doprowadziła do wyrównania, ale w kolejnych lepsza była Polka. Linette była pewna siebie i wszystkie zagrania wychodziły jej perfekcyjnie. Australijka kompletnie nie radziła sobie na korcie, zaliczając sporo podwójnych błędów serwisowych. Liderka światowego rankingu WTA była bezradna wobec gry 29-latki i przegrała pierwszego seta 1:6.

W przerwie Australijka poprosiła o przerwę medyczną. Na kilka chwil zeszła z kortu, ale po kilku minutach była w stanie kontynuować grę.

Magda Linette w trzeciej rundzie French Open po kreczu Barty

Na początku drugiej partii Ashleigh Barty zaczęła odrabiać straty. 25-latka była aktywniejsza w zagrywce i skuteczniejsza w atakach. Po przegranym pierwszym gemie Linette szybko wyrównała, ale w kolejnej części lepsza była Australijka.

Polska tenisistka znów doprowadziła do remisu, ale w tym momencie Barty skreczowała. Australijka przy stanie 2:2 w gemach drugiego seta, nie była w stanie grać dalej, przez co do trzeciej rundy French Open awansowała Magda Linette.

Magda Linette  - Ashleigh Barty 6:1, 2:2 i krecz Barty.