Magda Linette odpadła z turnieju w Charleston. Trudny powrót po kontuzji

13.04.2021 23:25
Magda Linette - Maria Osorio

Magda Linette przegrała z 19-letnią Kolumbijką Marią Camilą Osorio Serrano (135. WTA) i w pierwszej rundzie odpadła z turnieju WTA w Charleston. Polka potrzebuje jeszcze trochę czasu, by powrócić do formy sprzed kontuzji i operacji kolana.

• Magda Linette (51. WTA) przegrała z Marią Camilą Osorio Serrano (135. WTA) w pierwszej rundzie turnieju WTA w Charleston
  • Wcześniej, w tym samym mieście, ale w innej imprezie, Polka również nie wygrała żadnego meczu
  • Poznanianka stopniowo buduje swoją formę po blisko półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją

Magda Linette (51. WTA) zrezygnowała z występu w reprezentacji Polski w Pucharze Billie Jean King i pozostała w Stanach Zjednoczonych, by stopniowo budować swoją formę po blisko półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją i operacją kolana. Powrót do dawnej dyspozycji zajmie jej jeszcze trochę czasu, o czym mogliśmy przekonać się podczas obu turniejów w Charleston.

W pierwszym przypadku - w Volvo Car Open - Polka przegrała w premierowym starciu z Amandą Anisimową. Lepiej miało być w mniejszej imprezie w tym samym mieście - Musc Health Women's Open. Notowana na 51. miejscu rankingu WTA poznanianka była rozstawiona z numerem "2", w premierowym starciu trafiła na sklasyfikowaną w drugiej setce 19-letnią Kolumbijkę Marię Camilę Osorio Serrano, ale nawet tak sprzyjające okoliczności nie pozwoliły Magdzie na awans do kolejnego etapu.

WTA Charleston: Magda Linette - Maria Camila Osorio Serrano [WYNIK]

Zwycięstwo było blisko. Po pierwszym przegranym secie Linette poprawiła swoją grę i doprowadziła do remisu. W decydującej partii prowadziła 5:3, jednak nie potrafiła tego wykorzystać. Kolumbijka odrobiła straty, wygrała cztery kolejne gemy i to ona zmierzy się w kolejnym spotkaniu z Christiną McHale.

Magda Linette - Maria Camila Osorio Serrano 3:6, 6:4, 5:7