Polak trenerem Belindy Bencić: "Ona może wygrać szlema"

10.02.2017 16:39

Maciej Synówka został trenerem szwajcarskiej tenisistki Belindy Bencić - poinformował Eurosport. W przeszłości Polak prowadził m.in. Urszulę Radwańską.

Belinda Bencić fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Czy Bencić pod okiem Polaka powróci do TOP 10 rankingu WTA?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Belinda to najlepsza zawodniczka z tych, które miałem okazję trenować. Jest to olbrzymie wyzwanie, ale wyznaję zasadę, że duża presja to przywilej - powiedział Synówka w rozmowie z Onetem.

Polak współpracował już z Urszulą Radwańską i CoCo Vndeweghe, które doprowadził do pierwszych sukcesów w zawodach rangi WTA. Ostatnio prowadził doświadczoną Mirjanę Lucić-Baroni, z którą rozstał się przed tym sezonem. Amerykanka i Chorwatka sprawiły niemałą niespodziankę w Australian Open, docierając do półfinału.

Belinda Bencić jest uważana za największy talent w kobiecym tenisie. Za miesiąc skończy 20 lat, a już jako 18-letnia dziewczyna plasowała się w najlepszej dziesiątce rankingu WTA (8. miejsce). Ostatnie miesiące nie były dla niej udane ze względu na kontuzje, a to sprawiło, że obecnie jest 81., a w przyszłym tygodniu wypadnie z TOP 100.

- Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że to zawodniczka, która może wygrać szlema i może być numerem 1 na świecie - zapewnia Maciej Synówka. Jeśli tak, to życzymy, aby ten sukces osiągnęła pod skrzydłami polskiego trener.

RadioZET.pl/Onet/KS

Oceń
Tagi