Zamknij

Łzy Świątek na WTA Finals. Wielkie emocje Polki w meczu z Sakkari

12.11.2021 09:01
Łzy Igi Świątek
fot. Canal+Sport screen/Twitter

Iga Świątek przegrała w debiucie WTA Finals w Guadalajarze z Marią Sakkari. Pod koniec spotkania Polce udzieliły się ogromne emocje, a na korcie pojawiły się łzy.

Iga Świątek nieudanie rozpoczęła zmagania w WTA Finals w Guadalajarze. 20-latka nie dała rady pokonać Marii Sakkari, ulegając 2:6, 4:6. To już trzeci raz, kiedy Greczynka była lepsza od Polki. Wcześniej pokonywała ją na French Open i WTA w Ostrawie. O ile na początku obie tenisistki popełniały błędy, niestety, więcej złych zagrań notowała Świątek.

Poprawy gry na dłużej po stronie zawodniczki z Raszyna nie było widać, a Sakkari grała jak natchniona. Świątek poprawiła swoją dyspozycję, ale zdobywanie punktów przychodziło jej niezwykle trudno. W międzyczasie tenisistka była niezwykle poirytowana, nie raz krzycząc w kierunku trenera, czy przeklinając.

Świątek rozpłakała się w meczu z Sakkari [WIDEO]

W ostatnim gemie emocje poniosły Polkę, a świetnie spisująca się Maria Sakkari doprowadziła Świątek do płaczu. Wcześniej 20-latka odwracając się od przeciwniczki, dwukrotnie uderzyła rakietą w ścianę.

W drugim meczu WTA Finals Iga Świątek zmierzy się z Aryną. Sabalenką. Do półfinału turnieju z grupy awans wywalczą dwie zawodniczki.

RadioZET.pl