Zamknij

Łukasz Kubot i Marcelo Melo w ćwierćfinale debla Wimbledonu

05.07.2021 14:07
Łukasz Kubot i Marcelo Melo
fot. FOT. ANDRZEJ SZKOCKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Łukasz Kubot i Marcelo Melo bez gry awansowali do ćwierćfinału debla na Wimbledonie. Ich rywale - Brytyjczyk Lloyd Glasspool i Fin Harri Heliovaara, oddali poniedziałkowy mecz walkowerem.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo na otwarcie pokonali Amerykanów Nathaniela Lammonsa i Jacksona Withrowa 6:4, 5:7, 6:4, a następnie Holendrów Sandera Arendsa i Matwe Middelkoopa 6:2, 6:4.

Ze względu na opóźnienia spowodowane deszczem w pierwszych dwóch dniach tegorocznej edycji organizatorzy postanowili, że w tym roku mecze pierwszej i drugiej rundy męskiego debla będą rozgrywane do dwóch wygranych setów. Tradycyjnie w londyńskiej imprezie tenisiści w grze podwójnej rywalizują - jak w singlu - do trzech wygranych partii. Powrót do tych zasad nastąpił teraz od 1/8 finału.

Kubot i Melo w ćwierćfinale debla po walkowerze rywali

O awans do "czwórki" polsko-brazylijski duet powalczy z najwyżej rozstawionymi Chorwatami Mate Pavicem i Nikolą Mekticem lub Serbem Nikolą Cacicem i Tomislavem Brkicem z Bośni i Hercegowiny.

Kubot i Melo w 2017 roku triumfowali w Wimbledonie. Po poprzednim sezonie doświadczeni gracze zakończyli po czterech latach stałą współpracę, ale w tym roku wystąpili już razem w wielkoszlemowym French Open. W Paryżu odpadli w pierwszej rundzie.

Do debla w tegorocznej edycji zgłosiły się również wspólnie Magda Linette i Alicja Rosolska, które w piątek odpadły w pierwszej rundzie.

RadioZET.pl/PAP