US Open: Kubot odpadł w 1/8 finału debla. Nie powtórzy wyczynu sprzed roku

02.09.2019 09:30
Melo i Kubot
fot. ELSA/Getty AFP/East News

Łukasz Kubot i Marcelo Melo odpadli z US Open. Polsko-brazylijski duet przegrał 6:7 (2-7) i 3:6 z Portugalczykiem Joao Sousą i Argentyńczykiem Leonardo Mayerem i zakończył turniej na 1/8 finału.

Rozstawieni z "dwójką" tenisiści Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo odpadli w 1/8 finału debla w wielkoszlemowym US Open. Finaliści poprzedniej edycji przegrali z Portugalczykiem Joao Sousą i Argentyńczykiem Leonardo Mayerem 6:7 (2-7), 3:6.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo odpadli w 1/8 finału debla w US Open

W 10. gemie pierwszej partii Kubot i Melo nie wykorzystali dwóch piłek setowych. W drugim stracili podanie przy stanie 1:1. W dziewiątym gemie obronili dwie piłki meczowe, ale przy kolejnej już nie dali rady.

Na otwarcie wygrali z Ukraińcem Denysem Mołczanowem i Nowozelandczykiem Artemem Sitakiem 6:2, 6:4, a w drugiej rundzie ze Słowakiem Jozefem Kovalikiem i Hiszpanem Albertem Ramosem-Vinolasem 6:3, 6:4.

Polsko-brazylijski duet w dobrych nastrojach dotarł do Nowego Jorku - tydzień temu wygrał imprezę WTA w Winston-Salem.

Do debla w tegorocznej edycji US Open zgłosiło się pięcioro Polaków. Oprócz lubinianina, byli to: Hubert Hurkacz, Alicja Rosolska i grające po raz pierwszy razem Iga Świątek i Magda Linette. Wszyscy zakończyli już występ.

Kubot był też ostatnim polskim singlistą w stawce tej edycji nowojorskiej imprezy.

US Open: Wynik meczu Mayer/Sousa - Kubot/Melo w 1/8 finału turnieju

Wynik meczu 1/8 finału gry podwójnej mężczyzn:

Joao Sousa, Leonardo Mayer (Portugalia, Argentyna) - Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 2) 7:6 (7-2), 6:3.

RadioZET.pl/PAP/MG