Linette przegrała z Kvitową w pierwszej rundzie WTA w Rzymie

10.05.2021 14:04
Magda Linette

Magda Linette w pierwszej rundzie WTA w Rzymie przegrała z Petrą Kvitową 6:1, 0:6, 2:6 Polka kapitalnie spisała się w pierwszym secie, ale w dwóch kolejnych zdołała ugrać zaledwie dwa gemy.

Linette już w pierwszym meczu musiała zmierzyć się z dużo wyżej notowaną zawodniczką. Kvitowa w opublikowanym 10 maja rankingu WTA plasuje się na 10. miejsce, Polka na 46.

Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie WTA w Rzymie

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Linette, która bardzo wysoko wygrała pierwszego seta. Oddała w nim Czeszce tylko jednego gema. Kvitowa szybko jednak odrobiła straty i kompletnie zdominowała drugą partię, wygrywając do zera. Większych złudzeń nie zostawiła też w secie trzecim. W nim wygrała do dwóch.

Tym samym Linette odpadła z WTA w Rzymie już w pierwszym meczu. W turnieju pozostała Iga Świątek, która zmierzy się z Alison Riske.