Magda Linette i Bernarda Pera okradzione z punktu. Skandal na French Open

11.06.2021 14:32
Magda Linette

Skandal sędziowski i postawa Barbory Krejcikovej niemająca nic wspólnego z grą fair-play - takie obrazki oglądaliśmy w półfinale debla podczas wielkoszlemowego French Open 2021. Niestety, ucierpiała na tym Polka. Magda Linette i Bernarda Pera zostały okradzione z punktu dającego im gema na 2:3. Cały mecz przegrały 1:6, 2:6.

• Magda Linette i Bernarda Pera nie zagrają w finale debla wielkoszlemowego French Open 2021
  • W piątym gemie pierwszego seta Polka i Amerykanka zostały okradzione z punktu
  • Skandalicznie w tej sytuacji zachowała się finalistka singla Barbora Krejcikova

Linette/Pera - Krejcikova/Siniakova: skandal na French Open 2021. Magda Linette oraz Bernarda Pera po raz pierwszy w karierze awansowały do wielkoszlemowego półfinału i z pewnością zapamiętają go do końca życia. Nie tylko ze względu na emocje towarzyszące występowi na tym etapie turnieju i porażkę, ale także z uwagi na skandaliczne zachowanie sędziów i jednej z rywalek Barbory Krejcikovej, która w Paryżu zagra o tytuł w singlu.

Krejcikova i jej partnerka Kateryna Siniakova to jeden z najlepszych deblowych duetów w tourze. Od lat grają ze sobą, mają na koncie dwie wygrane imprezy Wielkiego Szlema - French Open i Wimbledon, oba w 2018 roku. Nie muszą uciekać się do niesportowych zachowań, a jednak czasami zdarza im się zapomnieć o sportowej rywalizacji. "Ofiarami" czeskich tenisistek stały się Magda Linette i Bernarda Pera.

Linette/Pera - Krejcikova/Siniakova: Skandal na French Open 2021 [WIDEO]

Do skandalicznych wydarzeń doszło w piątym gemie pierwszego seta. Bernarda Pera smeczowała spod siatki i wyraźnie trafiła w kort. Krejcikova miała doskonały ogląd sytuacji, co widać na powtórkach, a jednak zasugerowała sędziemu aut, pokazując inny ślad. Ten przychylił się do jej opinii i przyznał punkt Czeszkom.

Moment był newralgiczny, bo udany smecz Pery dawał polsko-amerykańskiej parze kontaktowego gema na 2:3. Decyzję jednak cofnięto, a następnie Krejcikova i Siniakova wygrały kilka akcji i wyszły na prowadzenie 1:4.

Ostatecznie Linette i Pera przegrały mecz 1:6, 2:6.