Magda Linette gorsza od Zheng. Polka poza turniejem WTA w Madrycie

30.04.2021 16:32
Magda Linette - Saisai Zheng

Magda Linette przegrała z Saisai Zheng w meczu 1. rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie 2:6, 6:3, 1:6. Polka, która wróciła do cyklu WTA po 3-tygodniowej przerwie, pożegnała się z imprezą.

Magda Linette bardzo źle weszła w spotkanie z Seisei Zheng, która w szybkim tempie triumfowała w dwóch pierwszych gemach. Poznanianka utrzymała kontakt z rywalką, wygrywając kolejnego gema, ale w następnych dwóch odstawała od zawodniczki z Chin. Przeciwniczka z Azji narzuciła reprezentantce Polski swój styl gry i ostatecznie triumfowała 6:2.

W drugim secie Linette od razu podjęła walkę i prowadziła 2:1 w gemach. Mimo zmarnowania dwóch break pointów Polka przełamała Zheng i wygrywała 4:2. Jednak Chinka nie odpuszczała i wciąż trzymała kontakt. Na szczęście Linette utrzymała nerwy na wodzy i zamknęła seta, zwyciężając 6:3.

Magda Linette odpadła z turnieju WTA w Madrycie

Niestety, ale w decydującej części gry Zheng przejęła pełną inicjatywę, dwukrotnie przełamując 29-latkę. W pewnym momencie Chinka prowadziła 4:0. Polka zdołała ugrać zaledwie jednego gema i przegrała 1:6 i w całym meczu 2:1.

Magda Linette - Saisai Zheng 2:6, 6:3, 1:6