Zamknij

Nie będzie meczu Linette - Świątek w Ostrawie. Polka przegrała z Rybakiną

23.09.2021 13:45
Linette - Rybakina NA ŻYWO
fot. Lauren Bacho/Getty AFP/East News

Nie będzie meczu Magda Linette - Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Ostrawie. Poznanianka przegrała w drugiej rundzie z rozstawioną z "7" Jeleną Rybakiną 3:6, 6:2, 1:6 i to ona zmierzy się w kolejnym etapie z najlepszą polską tenisistką.

  • Magda Linette (59. WTA) przegrała z Jeleną Rybakiną (16. WTA) w 2. rundzie turnieju WTA w Ostrawie
  • Nie dojdzie zatem do polskiego meczu na szczycie - w ćwierćfinale z Igą Świątek zagra reprezentantka Kazachstanu
  • Poznanianka w Czechach gra jeszcze w deblu w parze z Bernardą Perą

Linette - Rybakina NA ŻYWO. Magda Linette (59. WTA) miała już w nogach trzy spotkania w Ostrawie i była dobrze obeznana z tą wyjątkowo wolną nawierzchnią. Poznanianka musiała przejść kwalifikacje, by znaleźć się w głównej drabince, a w ich finale pokonała inną reprezentantkę Polski Katarzynę Kawę. Jeszcze w tej samej imprezie mogła zmierzyć się z kolejną przedstawicielką biało-czerwonych, najlepszą obecnie naszą tenisistką, Igą Świątek, ale do tego niezbędne było pokonanie rozstawionej z "7"  Jeleny Rybakiny. To się jednak nie powiodło.

Urodzona w Moskwie 22-letnia Kazaszka w tym sezonie zanotowała kilka znaczących rezultatów, by wspomnieć tylko czwarte miejsce w igrzyskach olimpijskich w Tokio czy ćwierćfinał French Open. W czwartek miała trochę problemów, by ograć 59. rakietę świata, ale przydarzyły się one jedynie w drugiej partii, pozostałe kontrolowała i wygrała bardzo pewnie.

WTA Ostrawa: Linette - Rybakina [WYNIK]

Rybakina szybko zdobyła przełamanie na 3:1 i nie dała się już dogonić. Jej moc i precyzja serwisów osłabły w drugiej odsłonie. Poznanianka z kolei poprawiła jakość swojej gry, a ryzyko wreszcie zaczęło się opłacać, dzięki czemu zdołała wygrać 6:2. Niestety w trzecim secie podopieczna Dawida Celta nie miała już nic do powiedzenia i uległa 1:6.

Tym samym nie dojdzie do pierwszego w cyklu WTA spotkania dwóch najlepszych obecnie polskich tenisistek. Iga Świątek o półfinał zagra z Jeleną Rybakiną.

Magda Linette - (7) Jelena Rybakina 3:6, 6:2, 1:6

Zapis relacji z meczu Magda Linette - Jelena Rybakina

RadioZET.pl