Zamknij

Magda Linette odpadła z turnieju w Miami. Dzielna postawa nie wystarczyła

25.03.2021 19:22
Linette - Konta NA ŻYWO Relacja LIVE i WYNIK ONLINE z 2 rundy WTA 2021
fot. AP/Associated Press/East News

Magda Linette (50. WTA) dzielnie walczyła, ale ostatnie przegrała z rozstawioną z "17" Johanną Kontą 4:6, 5:7 w spotkaniu 2. rundy turnieju WTA w Miami. Dla Polki była to pierwsza impreza w tym sezonie.

  • Magda Linette przegrała z Johanną Kontą w drugiej rundzie turnieju WTA w Miami
  • Polka zajmuje obecnie 50. miejsc w rankingu WTA. Brytyjka jest 18.
  • Dla Polki był to pierwszy turniej po blisko półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją i operacją kolana

Magda Linette straciła początek sezonu 2021 z powodu kontuzji i operacji kolana. 29-letnia poznanianka opuściła m.in. Australian Open i dopiero od imprezy w Miami włączyła się do walki o rankingowe punkty. Swoją przygodę z tymi zawodami zakończyła na drugiej rundzie.

W premierowym spotkaniu Polka pokonała 16-letnią Amerykankę Robin Montgomery, natomiast jej kolejną rywalką była rozstawiona z "17" Johanna Konta, która w przeszłości zajmowała 4. miejsce w rankingu WTA i trzy razy dochodziła do półfinałów Wielkiego Szlema. W bieżących rozgrywkach też grała niewiele, co spowodowane było problemami z brzuchem.

WTA Miami: Linette - Konta [WYNIK]

Magda Linette dzielnie walczyła z rutynowaną przeciwniczką, ale to Brytyjka w kluczowych momentach pokazywała największą klasę. Zawodniczki walczyły nie tylko ze sobą, ale także z silnymi podmuchami wiatru, który nie ułatwiał zadania.

Do stanu 4:4 panie utrzymywały swoje podanie, ale w dziewiątym gemie Polka nie potrafiła zwyciężyć ze stanu 40:15 i dała się przełamać. Konta po chwili zamknęła premierowego seta.

Drugą partię Linette rozpoczęła od utraty serwisu i musiała odrabiać straty. To się udało na 3:3, ale wówczas znowu Brytyjka "zagrała doświadczeniem". Johanna najpierw zyskała przewagę na 6:5, a przy swoim podaniu wykorzystała pierwszego meczbola i awansowała do trzeciej rundy. W niej zagra z Petrą Kvitovą lub Alize Cornet.

Magda Linette - (17) Johanna Konta 4:6, 5:7

Zapis relacji z meczu Linette - Konta

RadioZET.pl/