Linette - Kerber: Kiedy i o której godzinie mecz 2. rundy Wimbledonu?

29.06.2022 07:25
Magda Linette

Magda Linette - Angelique Kerber godzina, data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz 2. rundy wielkoszlemowego Wimbledonu 2022 w Londynie? Sprawdź datę i godzinę meczu Linette - Kerber w Wimbledonie 2022!

Magda Linette przystąpiła do Wimbledonu 2022 jako 65. zawodniczka światowego rankingu. Na inaugurację Polka rozprawiła się z Fernandą Contreras Gomez, zwyciężając bez straty seta 6:1, 6:4.

W pierwszej partii tenisistka z Poznania dość szybko przejęła inicjatywę i narzuciła rywalce swój styl gry. W drugim secie Meksykanka poprawiła się na zagrywce, ale przy stanie 4:4 Linette przełamała przeciwniczkę i przy własnym serwisie ustaliła wynik na 6:4.

Linette - Kerber: Zapowiedź meczu 2. rundy Wimbledonu

W drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju w Londynie Polka zagra z Angelique Kerber. Rozstawiona z "15" Niemka polskiego pochodzenia także bez straty seta pokonała Francuzkę Kristinę Mladenovic 6:0, 7:5.

To będzie drugi raz, kiedy zawodniczki spotkają się w bezpośrednim pojedynku. Po raz pierwszy grały ze sobą niedawno, bo w turnieju WTA 250 w Strasbourgu. Wówczas w ćwierćfinale lepsza okazała się Kerber, która triumfowała w trzech setach 6:2, 4:6, 6:4. Czy tym razem Polce uda się zwyciężyć i tym samym zrewanżować się za ostatnią porażkę?

Mecz Magda Linette -  Angelique Kerber odbędzie się w środę 29 czerwca jako trzeci od godz. 11:00. Można zatem spodziewać się, że Polka i Niemka wyjdą na kort drugi ok. godz. 14. Wcześniej na tej arenie zagrają panowie - Casper Ruud oraz Ugo Humbert, a potem swój mecz od stanu 6:4, 1:0 dokończą panie - Greet Minnen i Garbine Muguruza. Śledź relację live i wynik online meczu Linette - Kerber na żywo na sport.radiozet.pl.