Zamknij

Linette - Kerber: Kiedy i o której godzinie ćwierćfinał w Strasburgu?

19.05.2022 10:00
Linette - Kerber
fot. KENZO TRIBOUILLARD/AFP/East News

Magda Linette - Angelique Kerber: godzina, data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się ćwierćfinał turnieju WTA 250 na kortach ziemnych z Strasburgu? Godzina i data spotkania Linette - Kerber.

Linette - Kerber: godzina, data. Magda Linette (56. WTA) w ramach przygotowań do wielkoszlemowego French Open i poszukiwań formy zgłosiła się do udziału w turnieju w Strasburgu. Poznanianka dobrze czuje się w tej imprezie, co udowodniła przed rokiem. W poprzednim sezonie Polka pokonała m.in. Alize Cornet oraz Julię Putincewą i odpadła dopiero w półfinale po porażce z Soraną Cirsteą. Wciąż ma szansę wyrównać ten rezultat, ale droga do najlepszej czwórki wiedzie przez starcie z byłą liderką rankingu WTA Angelique Kerber.

Linette w Strasburgu rozstawiona jest z numerem "8". W pierwszej rundzie pokonała Rosjankę Varvarę Graczewą (71. WTA) 6:3, 6:0, a potem rozbiła Brytyjkę Heather Watson (105. WTA) 6:1, 6:1. Niemka zajmuje obecnie 22. pozycję i jest turniejową "2".

Linette - Kerber: kiedy mecz w Strasburgu?

Nie wypominając wieku zawodniczkom, będzie to konfrontacja dwóch doświadczonych tenisistek. Linette ma 30 lat, a urodzona w Bremie Kerber jest o cztery lata starsza. Z tego względu aż dziw bierze, że panie nie miały jeszcze okazji ze sobą rywalizować. Będzie to ich pierwsze spotkanie.

Lepsza z tej pary w półfinale zmierzy się ze Szwajcarką Viktoriją Golubić albo z Francuzką Oceane Dodin.

Linette - Kerber: godzina, data meczu

Mecz Magda linette - Angelique Kerber w ćwierćfinale turnieju WTA w Strasburgu odbędzie się w czwartek 19 maja i będzie trzecim meczem od godz. 11. Można zatem oczekiwać, że Polka i Niemka wyjdą na kort ok. godz. 14:30-15. Wcześniej na tym korcie zagrają Elise Mertens - Kaja Juvan oraz Karolina Pliskova - Maryna Zanevska.

RadioZET.pl