Zamknij

Coco Gauff za mocna dla Magdy Linette. Polka odpadła w 1. rundzie US Open

31.08.2021 01:15
Magda Linette
fot. Lauren Bacho/Getty AFP/East News

Magda Linette przegrała z Cori "Coco" Gauff 7:5, 3:6, 4:6 w meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju US Open i tym samym pożegnała się z rozgrywkami. W drugiej rundzie Amerykanka zmierzy się z Sloane Stephens.

  1. Coco Gauff za mocna dla Magdy Linette. Polka odpadła w 1. rundzie US Open
  2. Magda Linette - Coco Gauff: Wynik meczu 1. rundy US Open 2021

Magda Linette na pierwszej rundzie zakończyła występ w wielkoszlemowym turnieju US Open. Tenisistka z Poznania przegrała na otwarcie w Nowym Jorku z rozstawioną z numerem 21. reprezentantką gospodarzy Cori Gauff 7:5, 3:6, 4:6.

Zajmująca 48. miejsce w światowym rankingu Linette po raz pierwszy w karierze zmierzyła się w poniedziałek z największą obecnie nadzieją amerykańskiego tenisa. Dysponująca bardzo dobrymi warunkami fizycznymi Gauff ma zaledwie 17 lat i nieraz już błyszczała podczas największych imprez. Z ośmiu wcześniejszych startów w turniejach wielkoszlemowych cztery razy dotarła co najmniej do 1/8 finału. Na awans do "16" w zmaganiach tej rangi wciąż czeka starsza o 12 lat poznanianka.

Coco Gauff za mocna dla Magdy Linette. Polka odpadła w 1. rundzie US Open

W US Open obie nie wyszły dotychczas poza trzecią rundę. Ćwierćfinalistka tegorocznego French Open zatrzymała się na niej w 2019 roku, a Polka w kolejnym sezonie.

Teraz utalentowaną nastolatkę ze Stanów Zjednoczonych czeka mecz z bardziej doświadczoną rodaczką Sloane Stephens, triumfatorką nowojorskiego turnieju z 2017 roku.

Magda Linette - Coco Gauff: Wynik meczu 1. rundy US Open 2021

Wynik meczu 1. rundy singla kobiet:

Cori Gauff (USA, 21) - Magda Linette (Polska) 5:7, 6:3, 6:4.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ MAGDA LINETTE - COCO GAUFF W 1. RUNDZIE TURNIEJU US OPEN 2021:

RadioZET.pl