Zamknij

Magda Linette w drugiej rundzie turnieju w Ostrawie. Dobre otwarcie Polki

20.09.2021 21:38
Linette - Dodin WYNIK
fot. ELSA/Getty AFP/East News

Magda Linette (59. WTA) pokonała Oceane Dodin (94. WTA) i awansowała do 2. rundy turnieju WTA 500 w Ostrawie. Kolejną rywalką Polki będzie rozstawiona z "7" Jelena Rybakina albo Weronika Kudermietowa.

  • Magda Linette pokonała Oceane Dodin w 1. rundzie turnieju WTA w Ostrawie
  • W drugiej rundzie Polka zagra z lepszą z pary Rybakina - Kudermietowa
  • W ćwierćfinale może dojść do spotkania Linette - Iga Świątek

Linette - Dodin WYNIK. Magda Linette (59. WTA) i Oceane Dodin (94. WTA) miały już za sobą dwa mecze w Ostrawie, gdyż obie musiały przedzierać się do turnieju głównego poprzez dwustopniowe eliminacje. W finale kwalifikacji poznanianka pokonała inną reprezentantkę Polski Katarzynę Kawę.

Francuzka w tym sezonie najlepiej spisała się w Palermo, gdzie dotarła do półfinału. Było to drugie spotkanie tych zawodniczek, a podopieczna Dawida Celta poprawiła bilans na 2-0.

Linette - Dodin WYNIK meczu 1. rundy turnieju WTA w Ostrawie

Linette bardzo dobrze rozpoczęła ten mecz, czego dowodem było aż osiem asów serwisowych i kilka popisowych akcji w defensywie. Mocno bijąca Dodin nie miała innego sposobu, jak dokładanie siły do kolejnych uderzeń, ale ustępowała Polce w precyzji i w poruszaniu się po korcie. W rezultacie pierwszą partię Magda wygrała 6:2.

Druga partia była zdecydowanie bardziej zacięta i długo zanosiło się na konieczność rozegrania trzeciej odsłony. Francuzka prowadziła już 5:3, ale roztrwoniła całą przewagę i przegrała ostatecznie 6:7(3).

W drugiej rundzie Linette zagra z turniejową "7" Jeleną Rybakiną albo Weroniką Kudermietową. W ćwierćfinale może dojść do polskiego starcia Linette - Iga Świątek.

Magda Linette - Oceane Dodin 6:2, 7:6(3)

RadioZET.pl