Linette - Curenko: Kiedy i o której godzinie mecz 3. rundy w Eastbourne?

22.06.2022 08:00

Magda Linette - Łesia Curenko: godzina, data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz 3. rundy turnieju WTA 500 na kortach trawiastych w Eastbourne? Sprawdź datę i godzinę spotkania Linette - Curenko.

Linette - Curenko GODZINA DATA

Magda Linette (66. WTA) bardzo dobrze prezentuje się na trawie w Eastbourne. Polka pokonała już dwie uznane przeciwniki - w pierwszej rundzie ograła Dankę Kovinić (88. WTA), która stawiła opór Idze Świątek podczas French Open, natomiast w drugiej uporała się z wyżej notowaną, rozstawioną z "17" Alison Riske (35. WTA) 6:7(3) 6:3 7:6(4). Ten mecz trwał ponad trzy godziny, ale na szczęście po nim poznanianka miała dzień przerwy. We wtorek ze spokojem wyczekiwała więc wieści z kortu numer 12, gdzie Jelena Rybakina (21. WTA) mierzyła się z Łesią Curenko.

Pierwszego seta bardzo pewnie wygrała urodzona w Moskwie reprezentantka Kazachstanu 6:1. Potem jednak jej gra całkowicie się posypała, a Ukrainka zwietrzyła swoją szansę. Drugą partię wygrała 7:5, trzecią 6:3 po przełamaniu w szóstym gemie i to 114. zawodniczka światowego zestawienia zmierzy się z wyżej sklasyfikowanaa poznanianką.

Linette - Rybakina: kiedy odbędzie się mecz?

To będzie drugie spotkanie Magdy Linette z Łesią Curenko. Pierwsze i jedyne odbyło się... 11 lat temu w Opolu. Polka dopiero przestała być nastolatką, a Ukrainka miała 23 lata. Wygrała reprezentantka biało-czerwonych 6:4, 6:1.

Lepsza z nich w ćwierćfinale imprezy w Eastbourne zagra z Beatriz Haddad Maią lub z Jodie Burrage, która sensacyjnie wyeliminowała rozstawioną z "1" Paulę Badosę.

Linette - Rybakina: godzina, data

Mecz Magda Linette - Łesia Curenko w 3. rundzie turnieju w Eastbourne odbędzie się w środę 22 czerwca. Spotkanie zostanie rozegrane jako trzecie od godz. 12, czyli może rozpocząć się ok. godz. 15.