WTA Bronx: Magda Linette awansowała do turnieju po ponad dwuipółgodzinnnym starciu

18.08.2019
Aktualizacja: 18.08.2019 23:49
Linette

Magda Linette (79. w światowym rankingu) awansowała do turnieju WTA w Bronksie po arcymęczącym pojedynku z Anną Blinkową (93.). Starcie polskiej tenisistki z Rosjanką trwało ponad dwie i pół godziny. Kolejną rywalką 27-latki będzie Estonka Kaia Kanepi (77.).

Po dwusetowym, choć trwającym ponad dwie i pół godziny meczu Magda Linette awansowała do głównej drabinki tenisowego turnieju WTA w Bronksie. W decydującej rundzie eliminacji pokonała Rosjankę Annę Blinkową 7:6 (8-6), 7:6 (11-9).

Linette - Blinkowa: Wynik online meczu el. do turnieju WTA w Bronksie

W pierwszym secie obie zawodniczki po dwa razy przegrały gema przy własnym podaniu. Przy stanie 6:5 Polka miała dwie piłki setowe, ale rywalce udało się doprowadzić do tie-breaka. W nim Linette wykorzystała dopiero trzecią okazję, aby zakończyć trwającą 69 minut partię.

Druga odsłona była jeszcze bardziej chaotyczna. Polka dwukrotnie przełamała Rosjankę i prowadziła 3:0, ale po kilkunastu minutach już był remis. Od stanu 3:2 dla Polki, żadna z zawodniczek nie wykorzystała własnego podania aż do tie-breaka. W nim Blinkowa miała trzy piłki setowe, ale to Linette wykorzystała swoją trzecią meczową. Druga partia trwała 84 minuty.

WTA Nowy Jork: Linette pokonała Blinkową po arcymęczącym pojedynku

W pierwszej rundzie kwalifikacji poznanianka pokonała Kanadyjkę Gabrielę Dabrowski 6:1, 6:2, a później poradziła sobie z Amerykanką Sophie Chang 6:3, 6:3. Rywalką Linette w fazie zasadniczej turnieju WTA w Bronksie będzie Kaia Kanepi z Estonii.

W grze podwójnej w Nowym Jorku startuje Alicja Rosolska, której partnerką jest Desirae Krawczyk. Polsko-amerykański duet, który jest rozstawiony z numerem czwartym, w pierwszej rundzie zmierzy się z Rumunką Ralucą-Ioaną Olaru oraz Chinką Yang Zhaoxuan.