Lewandowski, Kowalczyk, Gortat - wszyscy piszą o Radwańskiej

Krzysztof Sobczak
15.11.2018 11:10
Agnieszka Radwańska
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EastNews

Wiadomość o zakończeniu kariery przez Radwańską odbiła się szerokim echem nie tylko w świecie tenisa, ale w ogóle sportu. "To była ogromna przyjemność i duma móc śledzić Twoje sukcesy na najsłynniejszych kortach" - napisał kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Napastnik Bayernu Monachium, który od kilku lat również jest ambasadorem Polski na świecie, podziękował "Isi" za emocje, których dostarczała nam przez 13 lat kariery.

Koszykarz Marcin Gortat zamieścił na Facebooku swoje zdjęcie z Radwańską i podpisał: "Życzę ci wszystkiego najlepszego w tym nowym rozdziale w twoim życiu. Dałaś nam tak wiele wspomnień i wspaniałych chwil swoją grą. Reprezentowałaś nasz kraj na najwyższym poziomie przez tak wiele lat i jako kibic jestem wdzięczny za twój wysiłek. Ciesz się wolnymi dniami i czasem spędzonym z rodziną, bo na to zasłużyłaś".

Słów pochwał nie szczędził także prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek: "Niesamowicie mądra i inteligentna zawodniczka. Fajnie było Agnieszce kibicować. Dzięki".

Radwańska kończy karierę

W charakterystyczny dla siebie, krytyczny w stosunku do kibiców sposób decyzję Polki skomentowała dwukrotna mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk. "Dobrze że Kubica wciąż walczy... Będzie się na kim wyżywać. I siła Agnieszki Radwańskiej, i zjazdy Kowalczyk już nie będą leczyć anonimowych kompleksów" - napisała, opatrując wpis hashtagiem: #dobrzebycidealnym.

Swoje podziękowania przesłała także m.in. zawodniczka MMA Karolina Kowalkiewicz, polityka, ale również wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Czarnecki, minister sportu, były lekkoatleta Witold Bańka oraz prezydent, narciarz z zamiłowania Andrzej Duda.

Kowalkiewicz dziękuje Radwańskiej
fot. Instagram/Karolina Kowalkiewicz

RadioZET.pl/KS