Zamknij

Koronawirus w USA. Amerykanie zamknęli szpital powstały na kortach US Open

15.05.2020 21:50
US Open
fot. US Open/Facebook

Ostatni pacjent opuścił tymczasowy szpital, przygotowany w związku z pandemią koronawirusa na terenie tenisowego kompleksu, w którym rozgrywane są mecze wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku.

Przekształcanie Billie Jean King National Tennis Center w szpital rozpoczęto pod koniec marca, a pierwsi pacjenci pojawili się w drugim tygodniu kwietnia. Łącznie przygotowano 470 stanowisk, w tym 20 intensywnej terapii.

- Szpital został oficjalnie zamknięty. Jego demontaż zajmie kilka tygodni. Bardzo się cieszę, że mamy już to za sobą, bo to oznacza, że walka z pandemią idzie w odpowiednim kierunku - powiedział kierownik kompleksu Danny Zausner.

US Open odbędzie się w terminie?

Na terenie kompleksu powstało też miejsce, w którym zajmowano się przygotowywaniem nawet 150 tysięcy posiłków dziennie dla pacjentów, pracowników służby zdrowia i dzieci z ubogich rodzin. Ono będzie funkcjonowało do 22 maja.

Zmagania w US Open zaplanowane są w dniach 31 sierpnia - 13 września. Rywalizacja w turniejach ATP i WTA została jak na razie zawieszona do końca lipca.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Koronawirus w USA

W USA stwierdzono blisko 1,5 mln zakażeń koronawirusem i prawie 88 tys zgonów.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/PAP