Rafael Nadal i Pau Gasol organizują gigantyczną zbiórkę na pomoc Hiszpanii

Krzysztof Sobczak
26.03.2020 20:53
Rafael Nadal i Pau Gasol organizują gigantyczną zbiórkę

Utytułowany tenisista Rafael Nadal i koszykarz Pau Gasol zaapelowali do innych hiszpańskich sportowców o udział w zbiórce pieniędzy na walkę z koronawirusem w ich ojczyźnie. Za cel postawili sobie zgromadzenie 11 milionów euro, które chcą przekazać Czerwonemu Krzyżowi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pieniądze mają zostać wykorzystane na zakup sprzętu ochronnego oraz inną niezbędną pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji w związku z pandemią.

"Uważam, że jesteśmy sportowcami w dużej mierze dzięki waszemu wsparciu i teraz pora na to, aby wasi sportowcy was nie zawiedli. Doszliśmy do wniosku z Pau, że czas na to, by ruszyć z inicjatywą, która - mamy nadzieję - zjednoczy cały hiszpański sport w geście solidarności i będzie dobrym przykładem jedności we wsparciu Czerwonego Krzyża. Cel jest jasny - zebrać 11 mln euro, by pomóc 1,35 mln osób. Wierzymy, że cały hiszpański sport nas wesprze. Ja i Pau przekazaliśmy już swoje wpłaty i liczymy, że przyczynisz się do tego, by było to nasze największe zwycięstwo" - podkreślił Nadal w nagranym w związku z tą akcją filmie.

Szybko na ten apel odpowiedzieli słynny bramkarz piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii Iker Casillas oraz dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Hiszpan Fernando Alonso.

Koronawirus w Hiszpanii

W Hiszpanii - według oficjalnych danych - liczba przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła 58 tysięcy, odnotowano ponad 4 tysiące zgonów.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP