Zamknij

Pierwszy tenisista zakażony koronawirusem

25.03.2020 10:42
Thiago Wild zakażony koronawirusem
fot. Thiago Wild/Facebook

Thiago Seyboth Wild, notowany obecnie na 114. miejscu w rankingu ATP, jest pierwszy zawodowym tenisistą, u którego wykryto zakażenie koronawirusem. Brazylijczyk zaapelował do wszystkich o pozostanie w domach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

10 marca Thiago Seyboth Wild obchodził 20. urodziny. Prezent zrobił sobie nieco wcześniej, bo na przełomie lutego i marca po raz pierwszy mógł cieszyć się ze zwycięstwa w cyklu ATP, triumfując w Santiago w Chile.

Po zmaganiach w Ameryce Południowej poleciał do Australii na mecz Pucharu Davisa. We wtorek tenisistka poinformował, że jest zakażony koronariusem.

- Dbam o siebie i postępuję zgodnie z zaleceniami lekarza. To jest przypomnienie dla was wszystkich, abyście pozostali w domu, dbali o ludzi, których kochacie i pomogli nam wszystkim nie rozprzestrzeniać tej choroby. Zostańcie w domu i bądźcie bezpieczni - powiedział Brazylijczyk na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Koronawirus na świecie

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), na COVID-19 choruje ponad 400 tysięcy osób na całym świecie, a blisko 19 tysięcy zmarło.

Znana tenisistka pokazała, jak wygląda test na koronawirusa [WIDEO]

Na razie wszystkie turnieje ATP, WTA i ITF zostały wstrzymane do 7 czerwca. Odwołano jedną z najbardziej prestiżowych imprez Indian Wells, a zmagania w wielkoszlemowych French Open przeniesiono na 20 września. Zaledwie tydzień wcześniej skończy się US Open, oczywiście jeśli do tego czasu pandemia ustąpi i będzie możliwość rozegrania turniejów.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty