Zamknij

Kontrowersje wokół Igi Świątek. Fani zniesmaczeni przed Wimbledonem

Maciej Walasek
26.06.2022 18:35
Iga Świątek
fot. AP/Associated Press/East News

Iga Świątek w nadchodzącym tygodniu zacznie walkę na Wimbledonie. Zgodnie z decyzją organizatorów 21-latka będzie grać na korcie centralnym. To wywołało falę krytyki wśród fanów tenisa, którzy uważają, że na tym obiekcie powinna grać Simona Halep. Dlaczego?

Wimbledon to szereg tradycji i zasad, które są niezmienne od lat. Jedną z nich jest reguła mówiąca, że na korcie centralnym pierwsze mecze rozgrywają ostatni triumfatorzy londyńskiej imprezy. W 2021 roku zwycięzcami byli Novak Djoković i Ashleigh Barty. Jako że Australijka zakończyła karierę, organizatorzy musieli cofnąć się o kolejne lata.

W związku z tym, że w 2020 roku Wimbledon został odwołany z powodu pandemii koronawirusa, ostatnią zwyciężczynią wielkoszlemowego turnieju zostaje Simona Halep, która wygrała w 2019 roku.

Burza wokół Igi Świątek. Fani krytykują decyzję organizatorów Wimbledonu

"To powinna być Simona. Po odejściu Ash na emeryturę, to do Simo powinien wrócić ten przywilej i honor. Zasłużyła na to" - napisał na Twitterze były szkoleniowiec Rumunki, Darren Cahil.

Ostatecznie decyzją organizatorów na korcie centralnym zmagania zacznie Iga Świątek, która we wtorek zmierzy się z Janą Fett. Warto zaznaczyć, że powodem takiego ruchu miał być uraz szyi Halep, którego doznała w czasie zmagań w WTA w Bad Homburgu. Mimo wszystko organizatorzy Wimbledonu zostali skrytykowani.

Pod oficjalnym postem Wimbledonu internauci w mocnych słowach odnieśli się do całej sytuacji, pisząc o "braku szacunku".

- Wiem, że była dyskusja, kto powinien zagrać ten mecz i czuję się zaszczycona, że wybrano mnie. Nie spodziewałam się tego, bo przecież doszłam tutaj najdalej do IV rundy, ale jestem z siebie dumna - powiedziała w czasie sobotniej konferencji prasowej Iga Świątek.

RadioZET.pl