Zamknij

Koniec kwalifikacji z udziałem Polaków. Australian Open nie dla Radwańskiej

11.01.2022 07:30
Urszula Radwańska
fot. LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Urszula Radwańska i Kacper Żuk odpadli w pierwszej rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego Australian Open. Radwańska przegrała z Holenderką Indy De Vroome 5:7, 6:1, 5:7, a Żuk uległ Brytyjczykowi Liamowi Broady'emu 6:4, 1:6, 2:6.

Urszula Radwańska i Kacper Żuk odpadli w 1. rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open w Melbourne.

Radwańska (234.WTA) przegrała z Holenderką Indy De Vroome (252.WTA) 5:7, 6:1, 5:7, a Żuk (171.ATP) uległ Brytyjczykowi Liamowi Broady'emu (127.ATP) 6:4, 1:6, 2:6.

Koniec kwalifikacji z udziałem Polaków. Australian Open nie dla Radwańskiej

Oboje Polacy mieli ostatnio kłopoty zdrowotne. U Radwańskiej pod koniec grudnia, już po przylocie do Australii, stwierdzono zakażenie koronawirusem, a będący w składzie Polaków na ATP Cup Żuk, który nie rozegrał finalnie żadnego spotkania, podczas treningu uszkodził kostkę.

Ich porażki oznaczają, że w kwalifikacjach do pierwszej tegorocznej odsłony Wielkiego Szlema nie ma już biało-czerwonych, gdyż w poniedziałek pierwsze spotkanie przegrała również Katarzyna Kawa.

W zasadniczej części Australian Open, która rozpocznie się w poniedziałek, w singlu z Polaków wystąpią: Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.

RadioZET.pl/PAP