Zamknij

Kolejna rywalka Świątek powiedziała, co o niej sądzi. Poważne ostrzeżenie

Maciej Walasek
01.07.2022 12:56
Iga Świątek i Alize Cornet
fot. PAP/EPA, AP/Associated Press/East News

Alize Cornet będzie kolejną rywalką Igi Świątek w trzeciej rundzie Wimbledonu. Przed meczem z liderką światowego rankingu WTA Francuzka bije pewnością siebie, o czym świadczy jej ostatnia wypowiedź na temat gry z 21-latką.

Iga Świątek po ciężkiej walce zdołała przebić się do trzeciej rundy Wimbledonu. 21-latka pokazała charakter w starciu z Lesley Pattinamą-Kerkhove, która postawiła się liderce światowego rankingu. Raszynianka uporała się z Holenderką w trzech setach, a jej następną rywalką będzie Alize Cornet, z którą do tej pory nie miała przyjemności zmierzyć się w bezpośrednim pojedynku.

32-latka zamierza wykorzystać problemy Świątek na trawiastej nawierzchni, z którą wciąż się nie oswoiła. W rozmowie z francuskim dziennikiem "Le Figaro" zawodniczka urodzona w Nicei szumnie zapowiedziała, że postara się wyeliminować Polkę z tegorocznego Wimbledonu.

Cornet ostrzega Świątek przed meczem na Wimbledonie

"Ktoś będzie musiał ją pokonać. Nie mam nic do stracenia. W takich sytuacjach zdarzają się niespodzianki. Jeśli jest nawierzchnia, na której można ją pokonać, to chyba jest to trawa" - cytuje jej słowa "Le Figaro".

Świątek - Cornet: Kiedy mecz 3. rundy Wimbledonu? O której godzinie gra Polka?

Alize Cornet dodała, że jej 15-letnie doświadczenie na trawiastej nawierzchni tylko może jej pomóc w zrealizowaniu celu. "Jeśli passa Świątek ma zostać przerwana, to może tak się stać na Wimbledonie" - zakończyła.

Najlepszym wynikiem francuskiej tenisistki na Wimbledonie jest dotarcie do 1/8 finału w 2014 roku. Relacja na żywo z meczu Świątek - Cornet zostanie przeprowadzona live na sport.radiozet.pl. Spotkanie odbędzie się w sobotę 2 lipca.

RadioZET.pl