Zamknij
Laver Cup
  • mid-epa10201642
  • mid-epa10201639
  • mid-epa10201646
  • 12 Zobacz
fot. PAP/EPA

Jeden z kibiców wtargnął na kort w czasie turnieju Laver Cup i podpalił sobie prawą rękę na znak protestu. Na szczęście służby zareagowały błyskawicznie, gdzie fan nie odniósł poważnych obrażeń.

Laver Cup to londyński turniej tenisa, który w tym roku jest wyjątkowy, głównie za sprawą Rogera Federera, który rozegra swój ostatni mecz w karierze. Szwajcar wystąpi w deblu w duecie z Rafaelem Nadalem. W czasie piątkowych meczów doszło do dramatycznych scen.

loader

W pewnym momencie na korcie pojawił się kibic. Okazało się, że był to jeden z protestujących ws. zmian klimatycznych. Chodzi o prywatne odrzutowce, które  w Wielkiej Brytanii cieszą się dużą popularnością. Najbardziej zamożne osoby korzystają z nich dość często głównie na krótkich dystansach.

Kibic podpalił sobie rękę na Laver Cup

Mężczyzna, który zjawił się na Laver Cup, podpalił sobie prawą rękę na znak protestu. Strajkujący miał na sobie koszulkę z napisem "Koniec prywatnych odrzutowców w Wielkiej Brytanii". Na szczęście służby porządkowe zareagowały bardzo szybko, ewakuując protestującego, który według nieoficjalnych informacji nie odniósł żadnych obrażeń.

RadioZET.pl