Zamknij

Katarzyna Kawa zakażona koronawirusem. Nie zagra w eliminacjach French Open

21.09.2020 17:46
Katarzyna Kawa zakażona koronawirusem
fot. Katarzyna Kawa/Instagram

Katarzyna Kawa, obecnie trzecia "rakieta" Polski, otrzymała pozytywny wynik testów na koronawirusa i nie wystąpi w eliminacjach do wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open 2020. O zakażeniu Polka poinformowała za pośrednictwem Instagrama.

Udział w Roland Garros 2020 zapewniony mają dwie reprezentantki Polski - Magda Linette (35. WTA) i Iga Świątek (52. WTA). W eliminacjach miały wystąpić dwie kolejne biało-czerwone - Katarzyna Kawa (131. WTA) i Magdalena Fręch (157. WTA). Niestety pierwszą z naszych kwalifikantek dopadł pech.

27-letni Kawa poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że została wycofana z eliminacji z powodu zakażenia koronawirusem. We wpisie przekazała też pierwsze informacje o swoim stanie zdrowia.

Katarzyna Kawa z koronawirusem

"Niestety z powodu POZYTYWNEGO TESTU NA COVID-19 zostałam wycofana z turnieju w Paryżu. Mój pierwszy test był negatywny, próbka pobrana 40h później okazała sie pozytywna" - napisała Polka. Dodała, że na razie zakażenie przechodzi bezobjawowo.

"Nie mam żadnych objawów, czuję się wręcz bardzo dobrze. Najbliższe dni spędzę w kwarantannie i następnie powtórzę test" - czytamy.

Tenisistka otrzymała pozytywny wynik mimo - jak zapewnia - przestrzegania wszelkich zaleceń.

Zobacz także

"Wynik jest dla mnie kompletnym szokiem, ponieważ miałam wykonanych wiele testów w ostatnich tygodniach i naprawdę uważałam na kontakt z innymi i noszenie maski. Nie zadziałało to w moim przypadku, ale mam nadzieję, że dzięki temu uchroniłam inne osoby przez zarażeniem" - zakończyła.

French Open 2020 odbędzie się w dniach 21 września - 11 października. Pierwotnie impreza była zaplanowana na przełom maja i czerwca, ale została przesunięta z powodu pandemii koronawirusa.

RadioZET.pl