Zamknij

Kamil Majchrzak zakażony koronawirusem: "Jestem w dobrych rękach"

10.12.2020 13:51
Kamil Majchrzak zakażony koronawirusem
fot. Wojciech KUBIK/East News

Kamil Majchrzak uzyskał pozytywny wynik testów na koronawirusa i musiał przerwać przygotowania do sezonu 2021. Polski tenisista o zakażeniu poinformował za pośrednictwem Facebooka.

  • Kamil Majchrzak przerwał przygotowania do sezonu 2021 z powodu zakażenia koronawirusem
  • To kolejny tenisista zmagający się z COVID-19. Wcześniej z chorobą walczyli m.in. Novak Djoković i Kei Nishikori

Kamil Majchrzak, który na co dzień mieszka i trenuje w Łodzi, zajmuje 107. miejsce w światowym rankingu. Na początku tego roku doznał kontuzji. W związku z tym oraz przerwą w rywalizacji wynikającą z pandemii starty wznowił latem. We wrześniu wygrał challenger ATP w Prościejowie, a w listopadzie poinformował o zakończeniu współpracy z trenerem Tomaszem Iwańskim.

Pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego zawodnik - tak jak inni tenisiści - czeka na informacje od władz ATP odnośnie początku sezonu oraz ostateczne decyzje dotyczące wielkoszlemowego Australian Open. Jak na razie nie wiadomo, czy eliminacje do tego turnieju się odbędą, czy też nie, a jeśli tak, to gdzie. Jedną z analizowanych opcji jest ich przeniesienie do Dubaju lub Los Angeles. Póki co tenisista ma jednak inne problemy.

Kamil Majchrzak ma koronawirusa

"Mój ostatni test na koronawirusa wskazał pozytywny wynik. Jestem w dobrych rękach, nie mogę się doczekać, aż wznowię przygotowania do nowego sezonu. Dużo zdrowia!" - napisał Majchrzak na Facebooku.

Kamil Majchrzak to kolejny tenisista, który zmaga się z COVID-19. Wcześniej zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 byli m.in. Novak Djoković, Kei Nishikori, Grigor Dimitrow czy Frances Tiafoe.

RadioZET.pl/PAP