Zamknij

Kamil Majchrzak wycofał się z Australian Open

15.01.2020 10:42
Kamil Majchrzak wycofał się z Australian Open

Kamil Majcrzak nie wystąpi w rozpoczynającym się w poniedziałek 20 stycznia wielkoszlemowym turnieju Australian Open w Melbourne. Powodem absencji 24-latka jest kontuzja miednicy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Majchrzak po raz pierwszy miał wystąpić w Wielkim Szlemie bez eliminacji. Umożliwiło mu to 97. miejsce w rankingu ATP [był na liście rezerwowej - przyp. red.] oraz rezygnacje kolejnych zawodników - finalnie Juana Martina del Potro.

- To jeden ze smutniejszych dni w mojej tak zwanej "karierze" trenerskiej, chociaż wiem o możliwości takiej decyzji od 10 dni. Z uwagi na kontuzję, Kamil został zmuszony do wycofania się z Australian Open - przekazał za pośrednictwem mediów jego trener Tomasz Iwański. - Jest to tym smutniejsze, że zostały zrealizowane (z tygodniowym wprawdzie opóźnieniem) wszystkie cele założone na rok 2019. Pierwszy raz w głównym Szlema bez eliminacji... i taka wyjątkowo trudna mentalnie sytuacja - dodał.

- Kontuzja dziwna i niestandardowa (jak cały Kamil), nie dająca jakichkolwiek wcześniejszych objawów, czyli stress fracture... ale nie w kościach stopy czy ręki, a miednicy. Zdiagnozowanie tego urazu, którego wszelkie symptomy wskazywały na problem z którymś z nerwów okolic lędźwiowych, zajęło lekarzom ATP trzy dni i trzy rezonanse. A teraz pozytywy: wszyscy lekarze zgadzają się co do miejsca urazu i sposobu leczenia - nie ma rozbieżności, to bardzo ważne - wyjaśnił.

Nie wiadomo, jak długo potrwa leczenie Majchrzaka.

Australian Open 2020: Polacy w turnieju głównym i eliminacjach

24-letni piotrkowianin wystąpił w pierwszej edycji ATP Cup w Sydney. Po trzysetowym meczu przegrał z Guido Pellą, a potem miał mierzyć się z Marinem Ciliciem. Już wtedy poczuł jednak ból i zrezygnował z gry. Zastąpił go Kacper Żuk.

WTA Hobart: Magda Linette odpadła w drugiej rundzie, teraz Australian Open

W głównej drabince gry pojedynczej w Australian Open zagra troje reprezentantów Polski: Hubert Hurkacz, Magda Linette i Iga Świątek. Maja Chwalińska, Magdalena Fręch i Urszula Radwańska wystąpią w eliminacjach. Odpadła już Katarzyna Kawa.

RadioZET.pl